Гуманітарний стан на лівобережній Херсонщині після підриву на Каховській ГЕС вкрай важкий

. Херсонщина. Затоплені двори у тимчасово окупованій Голій Пристані, 7 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Після підриву на Каховській ГЕС гуманітарний стан на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини вкрай важкий, евакуація з боку російських військових — провалена. Про це в Telegram повідомив перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

За останню добу обласна влада отримала багато звернень від людей з лівого берега з проханням про порятунок. Водночас, окупанти не проводять евакуацію, також не скасували і комендантську годину.

"Російські військові перешкоджають цивільним рятувати один одного. Є випадки, коли у волонтерів просять гроші, за пропуск на затоплені території і можливість своїми човнами дістатися до людей і врятувати їх", — пише Соболевський.

За словами Соболевського, через тимчасову окупацію громад на лівобережжі херсонська обласна влада не має доступу до цих територій і не може надати гуманітарну допомогу людям. Він каже, що для порятунку необхідне втручання міжнародних організацій.

Станом на 7 червня правоохоронці отримали повідомлення про трьох зниклих безвісти людей в зоні підтоплення на Херсонщині.

Раніше у ДСНС повідомляли, що з мікрорайону Корабел у Херсоні евакуювали більше ніж 1 тисячу 548 людей. Евакуація у місті триває.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber