Місто Олешки на лівобережжі Херсонщини майже повністю підтоплене — міський голова

. Херсон. Затоплена набережна, 6 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Станом на 18:20 6 червня місто Олешки Херсонської області, яке розташоване на лівому березі Дніпра, маже повністю підтоплене, розповів Суспільному Олешківський міський голова Євген Ришук.

"Основна маса міста уже затоплена, я не скажу що сто відсотків. Але приватний сектор підтопило. Я думаю ви вже бачили, як на трасі мелітопольській вода йде. У нас один працівник хотів доїхати до найближчого села, то машину знесло. Він вийшов, води по пояс не можливо ні їхати, ні йти. Ситуація в Олешках дуже тяжка і вода стала дуже швидко прибувати", — розповів Рищук.

Херсонщина. Олешки. Російська вантажівка їже по затопленій дорозі, 6 червня 2023 року Фото: Пропагандистські ЗМІ

Також він повідомив, що затоплене повністю вело Кринки.

Ситуація в Олешка є зараз дуже складною, говорить керівниця МВА Тетяна Гасаненко, бо вода стала прибувати досить швидко та інтенсивно.

"Особливо затоплення іде зі сторони чеків з ріки Конка. Затоплені Хуторище, вулиця Ливаневського. Вулиця Тимчика, Котовського, Нижня — люди вже говорять про те, що сидять зараз на дахах. Крім того затоплення супроводжують сильні обстріли", — розповіла Гасаненко.

Херсонщина. Олешки. Евакуаційні автобуси в тимчасово окупованому місті, 6 червня 2023 року Фото: пропагандистські ЗМІ

За її словами, російські окупанти вже оголосили евакуацію, людей збирають біля будівлі ДСНС. Проте люди бояться, не йдуть і на ніч перебираються на незатоплені вулиці, каже Гасаненко.

"Що стосується інших населених пунктів, то ситуація там так само залишається складною. Село Козаче — затоплена вся берегова лінія, будинки, які йдуть вулицею в сторону села Кринки. В Кринках також дуже багато затоплених будинків і школа. Село Піщане. В саме село вода не дійшла, але підходить досить близько. Воно так само перебуває під загрозою затоплення. Ситуація просто катастрофічна", — сказала керівниця МВА.

Що відомо про підрив російськими військами Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія вночі підірвала Каховську ГЕС гідроелектростанцію в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". Масштаби руйнувань уточнюються.

Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає, повідомили в Укргідроенерго.

Укрзалізниця допомагає з евакуацією жителів Херсона та прилеглих сіл. Перший евакуаційний поїзд відправиться з Херсона о 12:00.

За даними правоохоронців, станом на 12:30 із зон підтоплення на Херсонщині евакуювали 885 людей, повідомила у Telegram Національна поліція України. Всього розгорнуті у Херсоні чотири евакуаційних пункти.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber