Перейти до основного змісту

У Мін’юсті назвали заплановані до конфіскації активи колаборанта Сальдо

. Фото: пропагандистський канал

До колаборанта Володимира Сальдо може бути застосована процедура заочного засудження і конфіскації, якщо його представники не з’являтимуться на судові засідання. Про це сказала заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Вона також уточнила, які саме активи Володимира Сальдо планують стягнути в дохід держави.

"Активи зазначені в позові: кілька земельних ділянок, які знаходяться в місті Херсон, нежитлові приміщення будівлі готелю у місті Херсон, нежитлові приміщення, які знаходяться в Криму. Триповерхова будівля в Херсоні, житловий будинок у Херсоні, кілька квартир у Херсоні, Криму та Одесі, транспортні засоби, 99,86% від загальної кількості акцій приватного акціонерного товариства "Каштан", яке зареєстроване в Коростишеві Житомирської області", — перерахувала Мудра.

Вона уточила, що ПАТ "Каштан" займається добуванням декоративного і будівельного каменю, вапняку, піску, крейди, сланцю.

"Власником донедавна цієї компанії була дружина Сальдо, а з 23 січня 2023 року з метою уникнення санкцій цей актив було перереєстровано на колишнього зятя Сальдо Сінькова Віталія", — уточнила заступниця міністра.

Окрім того, за її словами, згідно з позовом, у дохід держави планується вилучити 30% від загальної кількості акцій приватного акціонерного товариства "Дельта-Сервіс", яке також належить дружині Сальдо, і 55,86% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю "Бебко-авто", 40% статутного капіталу ТОВ “Конка”, якими володіє донька Сальдо — Ірина.

Мудра повідомила, що перше засідання у справі призначене на 20 квітня.

"Чи будуть представники — ми дізнаємося на засіданні. Поки відзив на позов Міністерство юстиції не отримувало”, — уточнила вона.

На запитання, чи можна говорити про заочне засудження Сальдо, якщо його представники не будуть з’являтися на судові засідання, Мудра відповіла: "Так, власне, такі випадки теж були. Коли до громадян російської федерації Мін’юстом були подані позови і не з’являлися їхні представники, то рішення виносилося, бувало, і за одне засідання, оскільки строки чітко регламентовані кодексом. Тому така можливість є, і якщо не буде представників, рішення буде винесене за відсутності їхньої участі".

Що відомо:

  • 24 лютого війська РФ перетнули кордон України і розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
  • 24 лютого головну споруду Північно-Кримського каналу та Каховську ГЕС на території Херсонської області захопили окупанти. Каховка, Таврійськ та Нова Каховка з першого дня війни опинились в тимчасовій окупації.
  • 25 квітня у Херсоні російські військові захопили будівлю міської ради. 26 квітня під час наради вони представили свою владу. Головою обласної адміністрації призначили Володимира Сальдо, очільником міської адміністрації - Олександра Кобця.
  • З 5 липня почав працювати так званий "уряд Херсонської області". Про його створення окупаційна влада заявила після приїзду в область першого заступника керівника адміністрації президента РФ Кірієнка.
  • Під санкції уряду Японії потрапили члени окупаційної адміністрації Херсонської області: Кирило Стремоусов, Володимир Сальдо, Сергій Черевко та Тетяна Кузьмич.

Читайте також

"Військові РФ полюють за скупченнями людей та автомобілями на правому березі Херсонщини" — Гуменюк

На Херсонщині військові РФ погрожують депортацією місцевим, які не отримали російський паспорт — Генштаб ЗСУ

Контрбатарейна боротьба, обстріли Херсона, Козацького, Микільського. 418 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Топ дня
Вибір редакції