. Фото: Уніан

Після деокупації Херсона, у місто почали завозити ліки. Нині працює дві аптеки, програма "Доступні ліки" в них ще не запущена. Отримати безплатні медикаменти можна в Пунктах роздачі, що відкриті на базі лікарень і поліклінік міста.

Під кабінетом пункту видачі ліків, з рецептом Олександр Шиманський. Чоловік прийшов за інсуліном, шприцами і голками. Говорить, за 9 місяців зараз отримає потрібну кількість доз. Під час окупації міста були проблеми, хоча волонтери привозили ліки, але постійно доводилося економити. Це сильно вплинуло на самопочуття, дуже схуд.

За словами чоловіка весь час намагається економити, менше їсти, щоб колоти меншу дозу препарату.

Тимчасова виконувачка обов’язків начальника міського управління охорони здоров‘я Ліна Бондарева говорить, що Пунктів роздачі безплатних ліків 11.

"Це не завжди те, що специфічно потрібно людині або ліки певного виробника. Це можуть бути ліки іншого виробника. Можливо треба буде зачекати саме ті ліки, якими постійно користувалися. Щоб люди розуміли що це не аптечний заклад і пункти працюють на тих препаратах, що вже отримали", — розповіла Ліна Бондарева.

За словами заступниці головного лікаря першої Херсонської поліклініки лікарні Тропіних Світлани Пшеничної, асортимент медпрепаратів досить малий. Наразі завозять життєво необхідні ліки.

"Пацієнтам хочеться і горло полікувати, і ніс закапати, побризкати. Оце нам поки не завозять. Завозять найнеобхідніше. Непогані ліки. І для захворювань щитоподібної залози. Небагато отримали вітчизняних інсулінів", — каже Світлана Пшенична.

Порядок отримання ліків простий, розказує медичний директор лікарні імені Тропіних Леонід Ремига. Хворий звертається до свого сімейного лікаря, який робить запис в амбулаторній карті і з цим записом людина йде до Пункту. Медикаменти до Пунктів роздачі привозять щоденно.

"Сьогодні, 1 грудня, нам привезли велику кількість ліків з Рівного, Волині, зі Львова, з цих міст вони добираються увесь цей час. Поки маємо перелік найважливіших: протидіабетичні, серцево-судинні, жарознижувальні, від головного болю, перев’язувальні матеріали, якщо потрібно", — розказав медичний директор лікарні Леонід Ремига.

Пункти видачі ліків працюють щоденно, крім вихідних, з 9.00 до 12.00. Нині тривають перемовини з волонтерами, каже Ліна Бондарева, щоб вони допомогли з адресним доставленням тим, хто не може прийти особисто за ліками.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber