Обіцяють житловий сертифікат: окупаційна влада обманює херсонців, щоб змусити "евакуюватись"

. Херсон. "Евакуація" жителів, 19 жовтня. Фото: Юрій Соболевський/Телеграм

На правобережній частині Херсонщини окупаційна влада разом з військовими РФ намагаються створити атмосферу тотальної паніки. Для того, щоб люди приймали рішення і давали згоду на так звану "евакуацію", розповсюджують фейки та обіцяють житлові сертифікати.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

За його словами окупаційна влада розповідає, що ЗСУ збираються руйнувати Херсон під час його звільнення та готується до підриву дамби.

"Окупанти говорять про необхідність переміщення у Крим, а потім РФ. Одночасно вони намагаються проявити нібито турботу про людей, розповідаючи, що кожному, хто виїде, буде надано житловий сертифікат за допомогою якого, вони колись, десь отримають якесь житло, не говорячи яке та в яких регіонах", - каже Юрій Соболевський.

Також перший заступник голови облради каже, що люди в більшості розуміють, що їх обманюють, що ніякого права на придбання житла цей документ не дає.

"Це потім буде вирішувати місцева влада РФ, виходячи з показників наявності вільного житла та іншого. Вони фактично обдурюють людей, говорячи, що зараз буде катастрофа, а ми вас врятуємо і надамо житло. На це ведеться небагато людей. Це родини колаборантів та певний відсоток пенсіонерів, які піддалися на пропаганду, адже окупанти створили інформаційний вакуум з боку України", - говорить Соболевський.

Що відомо

  • Так званий "голова Херсонської ВЦА", колаборант Володимир Сальдо 18 жовтня заявив про переселення жителів тимчасово окупованої території Херсонщини на лівий берег Дніпра. Звернення опублікували пропагандистські ЗМІ.
  • Командувач військами РФ в Україні Суровікін заявив про нібито підготовку українськими військами "ракетного удару по греблі Каховської ГЕС". За його словами, ситуація на Херсонському напрямку "непроста", можливе ухвалення "непростих рішень".
  • Окупаційна вдала Херсонщини розсилає жителям обласного центру повідомлення з закликом терміново евакуюватись на лівий берег Дніпра та заявила, що розробила інструкцію "евакуації".
  • Голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич закликав жителів міста ігнорувати все, що каже або вимагає окупаційна влада.
  • Керівниця Об'єднаного територіального пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк вважає, що окупаційна влада Херсонщини організувала так звану "евакуацію" на лівий берег Дніпра, щоб мати можливість прикритися мирними жителями.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber