За фактом проведення псевдореферендуму на Херсонщині відкриті кримінальні провадження — Офіс Генпрокурора

. Фото: STR/NurPhoto via Getty Images

Лідери псевдореспублік "ЛНР" та "ДНР" спільно з представниками окупаційних адміністрацій в Херсонській та Запорізькій областях розпочали проведення псевдореферендумів. Прокуратура відкрила кримінальні провадження.

Про це йдеться у Телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора України.

У повідомленні сказано, що прокуратура розпочала ряд кримінальних проваджень проти колаборантів за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та колабораційної діяльності.

"Повідомлення про відкриття провадження підготували керівнику так званої "ВЦА Херсонської області" та його заступнику. А також так званим "начальнику департаменту ВЦА Херсонської області", члену ЦВК області, головам тимчасових виборчих комісій Генічеського, Бериславського та Новокаховського районів та іншим особам, які причетні до підготовки та проведення фейкового волевиявлення", - повідомляє Офіс Генпрокурора.

Також правоохоронці перевіряють інформацію щодо громадян України, які добровільно погодились очолити так звані "территориальные избирательные комиссии". Перевіряється причетність до протиправної діяльності українців, які залучені в організацію так званих "референдумів". А також встановленні особи російських силовиків, які охороняють заходи псевдоголосування.

Що відомо:

  • На тимчасово окупованих територіях у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях незаконна влада оголосила, що проведе “референдуми” про приєднання до РФ вже цього тижня — 23-27 вересня. Вже відомо, що допомагатиме так званій владі російська ЦВК, а голосування буде “поза виборчими дільницями”.
  • Наприкінці серпня так звана "влада" Херсонщини заявляла, що підготовку до референдуму не згортала, тому що жителі "чекають на інтеграцію області до РФ".

Читайте також:

  • На Херсонщині стартувало шоу під назвою "референдум" - перший заступник голови обласної ради
  • "Референдум" про приєднання до РФ: чому переносили дати та кому потрібно його проведення на Херсонщині
  • Жителі Херсонщини можуть відмовитись від участі у фейковому референдумі через відповідальність перед законом
  • Пусті вулиці, поодинокі білборди та голосування на ринках: херсонці розповіли як проходить псевдореферендум
  • Незаконний, нелегітимний, фейковий: що херсонці кажуть про псевдореферендум
  • 212 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber