Військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку"

. Фото: Херсонський художній музей

19 липня близько 11 години до приміщення Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у супроводі чотирьох представників ФСБ та поліції РФ прийшла жінка, яка представилась Наталією Леонідівною і назвала себе "новою директоркою".

Про це повідомила Суспільному чинна директорка Художнього музею Аліна Доценко.

"Так зване "нове керівництво" розпочало свою діяльність з того, що відчинило фонди. Трохи пізніше псевдодиректорка змінила музейну охорону на "свою" та озвучила намір вирушити з обшуком до співробітниці, яка виконує обов’язки головного зберігача. При тому, що сама співробітниця на той момент перебувала у музеї. Майже 5 місяців колектив побоювався за долю будівлі та колекції і сподівався, що нерепрезентативний ремонтний стан пам’ятки архітектури та відсутність у залах експонатів не приверне увагу представників “руського миру” та їхніх місцевих посіпак-колаборантів", - розповіла Аліна Доценко.

За її словами, ці "поціновувачі мистецтва" вже проявляли інтерес до колекції Художнього музею, хоча замаху на власність української держави не було. Відтепер твори мистецтва і музейна будівля перебувають під загрозою.

Що відомо:

  • Херсонський художній музей був відкритий 27 травня 1978 року. Розміщується в колишній будівлі міської ратуші, пам'ятці архітектури початку XX століття. Музей має філію у місті Нова Каховка.
  • В теперішній час художня колекція музею нараховує понад 10000 експонатів і є однією з найцікавіших музейних зібрань України. Тут представлені твори українського і закордонного живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, починаючи зі зразків російського іконопсу XVII століття і до робіт сучасних херсонських художників.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber