Порушені права сотень випускників: ректор вишу просить переглянути умови вступу для херсонців

. Фото: my.ua

Ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський просить переглянути умови вступу для абітурієнтів з тимчасово окупованої області. За його словами, наразі порушені права сотень випускників.

Про Олександр Співаковський написав на власній сторінці у Facebook.

"Станом на зараз в Україні, після анексованого у 2014 році Криму, Херсонщина має найбільшу частку - 94% тимчасово окупованої території. Дивіться, що відбувається: у час, коли вся країна, попри воєнний стан та виклики, готується до вступної кампанії, у документах, що регулюють питання вступу у 2022 році, навіть словосполучення "Херсонська область" або "тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, .... областей" відсутні! Наших випускників викреслили з числа абітурієнтів! Виправдання, що на окремі спеціальності можна вступати за співбесідою, не коректно. Це виключення! Якщо порушено право на освіту хоча б однієї людини, то завдання держави захищати та створювати умови для кожного. Тим ми й відрізняємось від самі розумієте якої країни. В нашому ж випадку порушені права сотен випускників з Херсонщини та інших тимчасово окупованих територій!", - пише ректор ХДУ.

За його словами, міністерство освіти і науки України затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, але для абітурієнтів з Херсонщини, більшості території Запорізької області, відповідно до зазначеного Порядку, фактично неможливо спробувати вступити на бюджет і на вибрану спеціальність.

"Якщо дитина не виїхала з Херсонщини на підконтрольну територію, щоб здати НМТ, то вона втрачає шанс вступити на бюджет. Врахуємо, що через окупацію, відсутність протягом усієї війни гуманітарних зелених коридорів, дозволити собі на свій страх та ризик вивезти дітей, змогли та зможуть далеко не всі родини випускників. Є ще питання! Для вступників з Луганської, Донецької областей і АР Крим, відповідно до Порядку, визначається пільговий вступ за квотою-2. Це можливість отримати бюджетні місця, відповідно наказу МОН #271 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення. Натомість для Херсонської області не визначені навіть окремі регіональні коєфіцієти, що суттєво впливає конкурсний бал для вступників", - написав Олександр Співаковський.

Ректор херсонського вишу просить терміново переглянути умови вступу для дітей фактично усієї Херсонщини, тимчасово окупованих територій інших регіонів України, що не зазначені у Постанові #271. За його словами, таким чином можна створити рівні та прозорі умови для вступників та дати шанс на освіту молоді Херсонщини.

Що відомо:

  • Національний мультипредметний тест замість чотирьох тестів складатимуть цьогорічні вступники. Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат.

Читайте також

  • У Херсоні випускники шкіл не зможуть скласти мультипредметний тест

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber