Фільм "Редакція": як проходить знімальний день на Херсонщині

. Суспільне Херсон

На Херсонщині знімають фільм "Редакція". Зйомки розпочались у липні та триватимуть до жовтня. Це друга ігрова стрічка режисера Романа Бондарчука, яку він знімає на своїй малій батьківщині.

"Редакція" — драма з елементами комедії. Головний герой - Юрій, молодий співробітник музею, вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Він приносить фото підпалювачів до редакції місцевої газети та за збігом обставин лишається у ній працювати. У головній ролі – херсонський журналіст Дмитро Багненко.

"Коли постійно існуєш в якомусь контексті, постійно занурений у нього. Можливість винирнути або стати поруч і подивитися на це збоку, наче ти дивишся в акваріум. Дивишся на все те, що проходить повз тебе кожного дня - це такий зріз існування. Я думаю, що це може бути цікавим глядачу", - говорить Дмитро.

Суспільне Херсон

«Редакція» - другий повнометражний ігровий фільм, який Роман Бондарчук знімає на своїй малій батьківщині. Попередній - «Вулкан» був знятий у Бериславському районі. За нього режисера нагородили Шевченківською премією три роки тому.

"Я працював у газеті досить тривалий час. Мені завжди подобалась ця романтика, коли ти можеш багато їздити, можеш жити життям інших людей, щось про них дізнаватися. Мені було цікаво якось зібрати всі ці історії, увесь цей досвід - зробити з цього більшу історію, розповісти про наші місцеві особливості, місцеві пейзажі показати", - каже режисер Роман Бондарчук.

Суспільне Херсон

Актори готуються до зйомки епізоду про те, як кандидат у депутати відкриває у селі газопровід, але це все фейк, бо селяни самі давно провели собі газ. На знімальному майданчику у селі Микільському працюють близько 130 людей. Продюсерка фільму Дар’я Аверченко каже, що це - такий сатиричний сюжет про те, як відбуваються вибори в Україні, і що не всі кандидати, дійсно, чесно виконують обіцянки, але це також про вибір журналіста: чи висвітлювати те, що замовив кандидат у депутати газеті як рекламу, чи докопатися до правди.

Алла Твердохліб вдруге знімається у кіно. Говорить, з дитинства мріяла стати акторкою.

"На Бериславщині 2016 року знімали фільм «Вулкан». Мені дали епізодичну роль. Я виступала у ролі сільського голови, яка проводжала в армію солдат. Мене вразило, що режисер Роман, хоча ми і не були знайомі, але він дав повну творчість. Ось що хочете, то і говоріть. Так склалося, що природньо виступила. Я навіть собі сподобалась", - говорить Алла Твердохліб.

Стрічку фінансує Держкіно, підтримав Український культурний фонд, Держагентство з питань кіно, європейський фонд підтримки спільного кіновиробництва Єврімаж, німецький фонд MDM, сказала Дар’я Аверченко. Знімальний процес триватиме до жовтня. Побачити фільм на широких екранах можна буде 2023 року.