На Харківщині іноземці служать у 42-й окремій механізованій бригаді. В її складі є 422-й окремий стрілецький підрозділ — він єдиний рекрутує іноземців, розказав Суспільне Харків начальник групи рекрутингу Олександр Науменко. У підрозділі служать бійці з країн Америки, Європи, Азії та Африки.
Що мотивувало іноземців долучиися до оборони України — матеріал Суспільне Харків.
Історія бійця "Терма" з Аргентини
Один з них — аргентинець із позивним "Терма". До української армії "Терма" доєднався у вересні 2023 року.
"Я стежив за війною ще до повномасштабного вторгнення. Коли мені було 15-16 років, я вже знав, що на Донбасі йде війна, і з того моменту думав приїхати сюди, щоб допомогти. Я хотів бути в армії з дитинства, відколи себе пам’ятаю. Як тільки мені виповнилося 18 років, я пішов до аргентинської армії. Я провів там понад рік і відчув, що я готовий приїхати сюди", — розповів "Терма".
У мене невелика кар’єра, але серцем я солдат. Я хотів бути в армії з дитинства, відколи себе пам’ятаю. Свобода ж не безкоштовна, чи не так? Хтось має воювати за країну. Я відчуваю, що маю допомогти українському народу боротися за свободу і проти імперіалізму.
Яким було ваше перше враження від України та українців, коли ви сюди приїхали?
Як круто упорядковані міста під час війни! Я очікував, що все буде знищене ракетами. Я приїхав і бачу організоване місто, чисте місто, шанобливих людей, надзвичайно вдячних людей — вони дуже добре ставляться до нас, і це мене дуже здивувало.
"Лінкс" з Канади обороняє Харківщину
У підпорядкуванні військового з Аргентини перебувають восьмеро солдатів, якими він керує на полі бою. Серед них — канадієць "Лінкс".
Чоловік називає себе наполовину українцем — його бабуся та дідусь емігрували в Канаду під час Другої Світової війни.
Мої дідусь і бабуся насправді познайомилися в Канаді, але моя бабуся була з ПаволочіСело у Житомирській області. Я не знаю, звідки родом мій дід.
За словами бійця, доєднатися до української армії його підштовхнуло знайомство з українцями у Парижі.
"Вони запитали мене, звідки я, і я сказав їм, що з Канади. "Добре. А як тебе звати? О, це схоже на українське прізвище". За мною стояли дівчата, які почули це, і вони сказали: "Він частково українець. Він мав би там воювати". Коли я повернувся додому, я почав шукати в Інтернеті, і я дізнався, що Іноземний легіон збирався змінити свої правила, щоб до нього могли доєднатися цивільні. Чудово", — розповів "Лінкс".
Зеленський в одному зі своїх інтерв’ю сказав, нам потрібно, щоб усі українці в усьому світі протистояли цій загрозі. Саме тому я тут. Реальність така: коли я вмикаю новини і бачу, що Росія бомбардує дитячі лікарні або вчиняє воєнні злочини — як це може на вас не вплинути? Все, що тут відбувається, впливає і на нас за кордоном. Це не так очевидно, тому що не до нас вдерлися.
"Коли я приїхав сюди, я не очікував, наскільки всі в Україні люблять бути українцями і люблять бути тут. Ви знаєте, я брав коротку відпустку і поїхав до Львова. Там був військовий, який загинув, був його похорон. Всі зупинялися на вулиці і просто з поваги мовчали, ніхто не рухався, поки не проїхали машини. Я ніколи не бачив нічого подібного до приїзду сюди", — згадує "Рись".
"Віскі" — з Шотландії
Ще один іноземець у складі підрозділу — шотландець "Віскі". Він доєднався до армії на початку зими і ще проходить навчання. За словами військового, він єдина дитина у сім’ї, тому батьки не хотіли відпускати його на війну.
Я прийшов сюди, тому що вирішив, що хтось має з цим щось зробити. Я дуже релігійна людина. Тому я вважаю, що це правильно. Бог спостерігає, чи готові ми зробити те, що правильно для українського народу.
Завжди добре мати підтримку, особливо проти такого великого ворога, як Росія. Росія — це справді сильний ворог, тоді як Україна — менша країна. Вони думають, що можуть залякувати меншу країну, і ніхто їх не підтримає, але вони (українці — ред.) мають підтримку всього світу. Особисто я вважаю, що росіяни просто намагаються бути СРСР, як вони були раніше. Але вони ніколи не будуть тими, ким вони були, через таких, як ми. Тому я глибоко вірю в українську свободу.
Яка мотивація іноземців захищати Україну
Іноземці приїжджають воювати в Україну не заради грошей — їх мотивують вищі цілі, говорить командир підрозділу з позивним "Кас".
"Один з іноземців розказував історію, що він сидів у себе вдома, і коли побачив, як в Маріуполі у звичайний житловий будинок прилетіла ракета, і він побачив, як маленька дівчинка стояла і плакала на руїнах, — він подивився на свою доньку і сказав: "Ні, я мушу також піти", — говорить "Кас".
Частина іноземців, які служать в українській армії, хоче пов’язати своє життя з військовою справою, тому досвід в Україні для них дуже корисний, каже командир підрозділу. За його словами, після служби більшість бійців з-за кордону не планує повертатися додому — вони хочуть залишитися в Україні.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube