Під час окупації села Бабенкове на Ізюмщині старостою став уродженець Ізюма. Попри те, що він не визнав вину, заявивши, що сприймав цю роботу як волонтерство, його засудили.
Про це йдеться у вироку Дзержинського районного суду Харкова від 3 лютого.
Як йдеться у документі, під час окупації легітимний староста відмовився виконувати свої обов'язки і громада села з іспитовим строком на один місяць доручила фігуранту справи обіймати посаду старости.
Слідчі встановили, що на цій "посаді" чоловік:
- організував діяльність загальноосвітньої школи села Бабенкове;
- забезпечив отримання одноразової виплати грошових коштів від окупаційної влади, з цією метою організував підвіз людей до міста Ізюм;
- забезпечив отримання та роздачу гуманітарної допомоги від окупаційної влади мешканцям села Бабенкове, а також сіл Федорівка, Липчанівка та Бригадирово, про що складались відповідні акти-прийому передачі;
- забезпечував підготовку та видачу довідок про місце проживання мешканців Бабенкового;
- за участю представників окупаційної влади організував культурно-масові заходи.
Свою вину чоловік не визнав.
"З окупаційною владою він як староста села не співпрацював, з обовязками старости села його не знайомили, печатки для документів у нього не було. Не заперечував проведення в селі культурно-масових заходів, але у їх організації участі не брав", — пояснив чоловік під час суду.
Чоловіка засудили на шість років позбавлення волі з відбуттям покарання в кримінально-виконавчій установі закритого типу. Також суд позбавив чоловіка права протягом 10 років обіймати посади в держорганах.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube