У Печенізькій громаді на Харківщині, яка у 2022 році перебувала на лінії фронту, запрацював перший підземний простір, куди місцеві діти зможуть ходити на заняття офлайн.
Такої можливости в дітей не було майже три роки, говорить очільник громади Олександр Гусаров.
"У нашій громаді на сьогодні перебуває понад тисяча дітей. Це серйозний здобуток для нашої громади, для ліцею імені СемирадськогоНавчальний заклад названий на честь художника Генріха Семирадського, який народився у Печенігах в родині поляків. Здобував освіту у Харківському університеті, в якому більш як 450 дітей навчаються зараз в режимі онлайн, але в них є змога скористатися цими спорудами", — каже Гусаров.
За його словами, тут проводитимуть офлайн-уроки для місцевих учнів, також є кімната для арттерапії, для школярів із навколишніх сіл громада організувала підвезення.
Підземний простір у підвалі місцевого ліцею облаштував благодійний фонд savED. За інформацією його пресслужби, роботи тривали чотири місяці та обійшлися у понад чотири мільйони гривень: основну частину коштів надали благодійники, громада співфінансувала проєкт на 300 тисяч гривень.
"Ми у фонді savED працюємо у пʼяти прифронтових регіонах, і працюватимемо ще у двох. Зараз це понад 90 громад, які постраждали від війни", — розповідала співзасновниця благодійного фонду Ганна Новосад.
Семикласник Єгор Слободянюк вперше за три роки прийшов на офлайн заняття. Найбільше хлопцю сподобався урок біології — на ньому він зміг попрацювати з мікроскопом.
"Тут можна спілкуватися з друзями, а не онлайн, і не псуєш зір, як в телефоні й ноутбуці. А тут подобається дуже, класно, вивчаєш нове", — каже учень.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube