У вольєрах харківського Центру утримання безпритульних тварин після початку повномасштабного вторгнення проживає до 700 котів і собак. До вторгнення РФ тут утримували максимум до 500 тварин.
Про це Суспільне Харків розповіла працівниця центру Єлизавета Мединцева.
За її словами, більшість тварин — евакуйовані з Куп’янщини, їхні власники не знайшли придатне житло, тому залишили улюбленців тут.
"Взагалі нормально, коли тваринам зручно у вольєрах, це десь близько 400 тварин, 450 тварин. Якщо було у вольєрах три-чотири собаки, залежно від розміру собак, то зараз може бути до семи собак", — розказує Мединцева.
Велика проблема у тому, що у нас люди не навчені вакцинувати та стерилізувати своїх тварин. Якщо тварина не має племінної цінності, ми закликаємо всіх: будь ласка, стерилізуйте тварин. У нас є пільгова програма по стерилізації для хатніх тварин, безхатніх стерилізуємо безкоштовно. Люди можуть звертатися, ми зацікавлені, щоб тварини не розмножувались, бо це дуже сумно, коли вони помирають на вулиці, потрапляють під автівки, коли вони без нагляду.
Ігор Брежнєв вигулює свого собаку Баріка. У серпні чоловік евакуювався з Мирнограда на Донеччині з чотирма котами та собакою. Відшукати житло, куди б його пустили з тваринами, важко.
"У своєму будинку ще нічого. І то, сусіди скажуть, що їм щось не так. Ну, і ціни також. Хоч я все життя працював шахтарем, пенсія нормальна, але ж вона вся йде", — говорить Ігор.
Баріка тимчасово прихистили у харківському Центрі утримання безпритульних тварин. Ігор приходить до собаки раз на два дні: вигулює, грає та годує смаколиками.
"Прогулюємося, буває, з повідцем. Він тоді тягне, ви бачили, як трактор. А так він бігає. За палицею може бігати добре. Перетримка рятує. До весни будемо, на весні будемо шукати житло. Може, вдасться, може, щось зміниться", — розповідає господар Баріка.
Безпритульних та домашніх тварин селять разом. У переповнених вольєрах собаки часто б’ються за територію. Завдання працівників: відстежити це, оцінити темперамент та розселити тварин так, щоб ті не нашкодили один одному, каже Мединцева.
"Хто головний? Хто підкоряється? І поки вони це з'ясують між собою — це доволі довгий час. Ми весь час їх пересаджуємо, тут дружимо, тут гуляємо разом, щоб вони якось здружилися і сиділи мирно, дружно в одному вольєрі", — розказує працівниця центру.
За її словами, розвантажити Центр можуть тільки самі містяни: якщо почнуть активніше забирати до себе безпритульних котів та собак. За час війни їх побільшало, а кількість охочих не змінилася: новий дім знаходять до пів сотні тварин.
Центр поводження з тваринами у Харкові працює щодня з 09:00 до 17:00. Зв'язатися з притулком можна за телефоном: 0 800 504 313.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube