Коли буде пік зорепаду Персеїди та з якої години його можна буде побачити у Харкові

Ексклюзивно
Зорепад. АР

Персеїди — це метеорний потік, пік якого в Україні буде у ніч на 12 та 13 серпня.

Про це Суспільне Харків розказав астроном та лектор місцевого планетарію Володимир Кажанов.

"Активність зорепаду досягає максимуму 12 серпня. Якщо до максимуму, наприклад, 9 серпня будемо спостерігати, то можемо налічити їх декілька штук. А вже дві ночі — з 11 на 12 серпня і з 12 на 13 серпня — можна налічити декілька десятків", — сказав Володимир Кажанов.

Якщо ставлять камеру з оглядом усього неба, то на знімку за годину можна налічити 100 штук. У людини зір не 180 градусів, тому ми можемо побачити навіть не половину, а трішки менше. Коли спостерігаєш у компанії, то хтось каже: "Диви, полетів". Повертаєш голову і ще бачиш, тому що вони залишають яскраві сліди — іноді кілька секунд.

Для жителів Харкова, щоб побачити Персеїди, Володимир Кажанов радить спостерігати за небом після 21:00.

"Радіант – звідки вони вилітають по небу — буде вище ввечері, тобто, Персеїди можна буде спостерігати навіть до комендантської години. Буде темнішати після 21 години вечора, й можна буде вже о 21:00-21:30 спостерігати Персеїди", — сказав астроном.

Зорепад. АР

Як побачити Персеїди-2024 та що для цього потрібно: поради астронома Володимира Кажанова

  • Для спостереження метеорних потоків не потрібні якісь прилади. Важливі умови спостереження і безхмарне небо;
  • Немає сенсу дивитися прямо на радіант у сузір’ї Персея, ближче до радіанта будуть переважно короткі метеори;
  • Не варто чекати на метеори, дивлячись надто низько над горизонтом — вам можуть перешкодити пил та дим в атмосфері та хмари;
  • Не розводьте вогонь і не вмикайте яскравий ліхтар. Смартфон на мінімальній яскравості й краще взагалі мінімізувати користування пристроями з екранами. Яскраве світло засліпить вас, і ви не зможете побачити більшу частину метеорів. Очі вночі поступово пристосовуються до темряви. Краще взяти із собою ліхтарик із червоним світлом — він набагато краще підходить для темного часу доби й не сліпить очі;
  • Дивитись краще у східні й північні сторони неба.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube