Віддав наказ про обстріл сіл Харківщини: СБУ повідомила про підозру російському полковнику Олександру Лазарєву

Наслідки обстрілів. Коробочкине, 11 червня 2022 року. Фото: Сергій Болвінов/Facebook

45-річний полковник Олександр Лазарєв, за даними слідства, віддавав накази про обстріли з "Градів" сіл Малинівки та Коробочкиного на Харківщині у 2022 році. Йому оголосили підозру про порушення законів та звичаїв війни.

Про це йдеться у тексті підозри Служби безпеки України, опублікованій на сайті Офісу генпрокурора.

Хто такий Олександр Лазарєв

Згідно з даними СБУ, Олександр Лазарєв — уродженець села Арського Ульяновської області РФ, зареєстрований у Наро-Фомінську Московської області.

Станом на 24 лютого 2022 року він — начальник штабу — заступник командира 18 мотострілецької дивізії 11 Армійського корпусу Балтійського флоту Західного військового округу, до складу якої входить 9 мотострілецький полк.

СБУ

Як росіяни під командуванням Лазарєва окуповували та обстрілювали Харківську область: хроніка подій

Близько 04:00 2 березня 2022 року частина полку отримала команду здійснити марш за маршрутом: Безсонівка (РФ) — держкордон — Руські Тишки. Близько 17:00 підрозділи зайняли район зосередження "Ліс хвойний" південніше Руських Тишків.

Впродовж березня підрозділи під командуванням Лазарєва кілька разів переміщувалися, зокрема, окупанти займали позиції в районі Максимівки, Ізюма.

З 17 до 24 березня підрозділи 9 мотострілецького полку відновлюють боєздатність, перебуваючи на східній околиці Чистоводівки.

25 березня частина полку здійснила марш та зайняла оборону у Чугуївському районі, де виконувала бойові завдання у складі новоствореного угруповання військ "Балаклія".

Не пізніше 28 квітня полковник Лазарєв обійняв посаду старшого опергрупи 18 мотострілецької дивізії, до складу якої увійшов 9 мотострілецький полк.

На цій посаді до 11 червня 2022 року Лазарєв віддавав накази обстрілювати населені пункти, зокрема, Малинівку та Коробочкине, з території Чкаловського та Гракового.

22 квітня за наказом полковника російські війська обстріли з РСЗВ "Град" Малинівку, внаслідок чого один чоловік загинув, ще двоє — зазнали поранень.

Обстрілів за наказами Лазарєва завдавали також у період з 8 по 28 травня по Коробочкиному.

28 травня внаслідок ударів по Коробочкиному поранений чоловік.

11 червня за наказом полковника внаслідок артобстрілу загинув житель Малинівки.

Згідно з відповіддю оперативного угрупування військ "Харків" на запит, з 1 квітня по 31 серпня 2022 року військова техніка ЗСУ не розташовувалась у Коробочкиному, Малинівці, Осиковому Гаю, Старій Гнилиці.

"Полковник Лазарєв особисто віддавав злочинні накази своїм підлеглим здійснювати систематичні масштабні невибіркові удари по цивільних об’єктах на території селищ Малинівка, Коробочкине та Осиковий Гай Чугуївського району, де в той час не було військовослужбовців і техніки Збройних Сил України. Окремими цілями, які визначав для ураження російський командир, були об'єкти автодорожньої галузі: автодорожні підприємства, автодороги, мости тощо", — розповів речник облуправління СБУ Владислав Абдула.

Для цього російський командир наказував використовувати некеровані реактивні снаряди РСЗВ "Град", щоб зруйнувати якомога більше українських цівільних об'єктів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube