Село Дубівка Дергачівської громади, що за 6 кілометрів від кордону, зазнало першого обстрілу після деокупації

Село Дубівка Дергачівської громади розташоване за шість кілометрів від кордону з РФ. 8 червня по селу російські війська вперше вдарили після його деокупації. Попередньо, били по Дубівці модифікованою авіабомбою УМПБ Д-30.

Про це Суспільне Харків розказав начальник інформаційного відділу Дергачівської міської ради Олександр Кулік.

За його словами, пошкоджені близько 20 приватних будинків, три приватних будинки повністю зруйновані.

"З моменту деокупації цього села у вересні 2022 року жодного влучання тут не було. Люди почали сюди повертатися, тут працювала програма "єВідновлення", і люди відновили будинки, але ось трапилось таке — Росія знову вчинила терор проти мирного населення. Люди просто працювали, відпочивали. Це була четверта година вечора, вихідний день", — розповів Олександр Кулік.

У Дубівці зафіксували два удари, влучання було у приватний будинок.

"Власники будинку, в який було пряме влучання, виїхали завчасно, їх тут не було. Завдяки цьому вони врятували своє життя. Коли був перший удар, багато хто поховався по підвалах, льохах, це допомогло людям пережити і другий удар", — говорить Кулік.

Будинок В'ячеслава Яремченка у Дубівці пошкоджений ударом РФ. Каже, що з цінного неушкодженим лишися фотографії.

"Зруйнована хата, подвір'я. Піднявся дах. Постраждала прибудова поруч, кухня, сарай — все погоріло. В момент влучання мене тут не було. Мабуть, слава Богу, що не було. Житло непридатне для перебування тут. Це моя Батьківщина, це мій дім. Я тут виріс, усі мої найкращі спогади пов’язані з цим будинком", — говорить Яремченко.

Олександр Кулік каже, що в селі живуть до 100 людей. Власникам пошкоджених будинків гуманітарні організації надали матеріали для консервації покрівель та вікон.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube