"Взяв за шкірку і викинув у коридор — це нас врятувало": мешканці Дергачів — про авіаудар 23 травня

23 травня росіяни завдали ударів по Дергачах на Харківщині. Удар прийшовся по приватному сектору, в епіцентрі вибуху був будинок.

Про це розказав Суспільне Харків керівник МВА Вячеслав Задоренко.

Поранень зазнали 13 людей, чотирьох із них госпіталізували, повідомив начальник військової обладміністрації Олег Синєгубов.

Зі слів керівника МВА Вячеслава Задоренка, відомо про пошкодження 50 будинків.

"Зруйновано до 50 будинків, зараз підраховуємо. В епіцентрі був саме приватний будинок. Тут приватна забудова, де живуть місцеві мешканці й зовсім нема військових об’єктів, як завжди показує Росія, що вона завдає ударів по військових базах. Ми бачимо, що тут всі цивільні, місцеві мешканці, які проживали тут. Сараї, прибудови, приватні будинки", — сказав Задоренко.

Євген Онопрієнко був удома, коли пролунав вибух. Готувався до екзаменів він водій-міжнародник.

"Почули свист і вибух. Постраждала теща, в неї була кровотеча з голови, а що далі не знаю забрали у лікарню. Також поранило сусіда через один будинок рвана рана ноги", розказав Онопрієнко.

У будинку на момент влучання були Євген і дружина.

"Дружина купалася у ванній, а я був у залі, увімкнув ноутбук саме екзамени були. Теща надворі щось робила, не знаю що. Свист був і вибух, це буквально секунди, навіть нічого не зрозумів", розповів Євген Онопрієнко.

Тещу почав шукати. Вона сказала, що нормально, я вибіг на вулицю сусіда винесли із рваною ногою. Повантажили у пікап, відвезли в лікарню. Тещу волонтери також відвезли у лікарню.

Відновлювати зруйноване, зі слів чоловіка, допомагають волонтери.

"Будемо прибирати, забивати, волонтери допоможуть. Позабиваємо дах, а далі будемо дивитися", розказав Євген Онопрієнко.

Передати словами це неможливо, якось так тримаюся. Не очікували, що таке буде, виїжджати не збиралися, у нас тут останнє влучання було у 2022 році.

Ірина Деревянко живе через дорогу від будинку, на подвір'я якого прилетів боєприпас.

"Ми були в цей момент на кухні, сіли якраз обідати. Прочитали, є загроза. Почули тільки, що воно летить, побачили спалах", розповіла жителька Дергачів.

Син мій сидів навпроти нас, взяв нас за шкірку з невісткою і викинув прямо в коридор це нас врятувало. Ніхто з наших не постраждав, тільки здерті коліна.

Родина живе у Дергачах як переселенці вже два роки, самі вони з Білашів, додала Деревянко.

"Нам обіцяють перекрити, забити вікна на випадок дощу. Як ми будемо це робити, я не знаю. Господар будинку зараз за кордоном, вони ж не винні, і ми також не винні, що так сталося", сказала Ірина Деревянко.

Все закриємо і поїдемо шукати де переночувати, бо тут ночувати ми не будемо.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube