Наслідки авіаударів РФ по Липцях Харківської області, 10 квітня 2024 року. Суспільне Харків

Загиблі внаслідок ударів по Липцях, історія виїзду з окупації, "військовий шпиталь" для тварин у блекаут — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Удари по Липцях

Близько 14:00 10 квітня росіяни вдарили по Липцях Харківського району. Внаслідок влучань пошкоджені крамниця та аптека. Усі загиблі — жінки: 43- та 59-річні, а також — 14-річна дівчина. Поранень зазнала 33-річна фармацевтка, з-під завалів урятували 16-річного хлопця.

Блекаут у Харкові

Оновлені іграшки біля пам'ятника дітям, яких вбила Росія

Близько сотні іграшок біля пам'ятника загиблим дітям розставили 10 квітня. Іграшки забрали наприкінці 2023 року для того, щоб їх оновити, розповів Суспільне Харків речник Центрального парку Андрій Кравченко.

Модульні будинки від американців

Американці подарували жителям прикордонних сіл і селищ Дергачівської громади на Харківщині 50 модульних будинків. Про це Суспільне Харків розповів представник благодійного фонду "До України з любов’ю" Максим Касьяненко. Організація збирає в США пожертви від компаній і громадян на нове житло для українців, які через обстріли втратили власне. Заселяючись, люди знайомляться з американцями, які придбали їм будинки.

Будинок родини Поваляєвих з селища Прудянка зруйнований обстрілами, квітень 2024 року, Харківщина.

Виїхала з окупації та працює в селищі Харківщини, де роками шукали сімейного лікаря: історія медикині з Херсонщини

Селище медикині Ольги Поліщук розташоване за 40 кілометрів від Херсона. Брилівка окупована з першого дня повномасштабного вторгнення Росії. До того Ольга працювала головною лікаркою центру первинної медицини. Під час окупації росіяни схиляли медиків до співпраці, примушували взяти російський паспорт та забороняли спілкуватися українською мовою. Зараз Ольга живе та працює у селищі П'ятигірському на Харківщині — там протягом п'яти років шукали сімейного лікаря.

Як без світла працює "військовий госпіталь для тварин" у Харкові

У Харкові працівники клініки екстреної меддопомоги для тварин оглядають тварин із ліхтарями й підключають до генератора операційні й стаціонар в умовах блекауту. Під наглядом лікарів перебувають 120 тварин, розповідає керівниця ветеринарної клініки Євгенія Толста. Більшість із них мають тяжкі поранення через обстріли, травмовані через аварії та перебувають у стресі — їх евакуювали з прифронтових громад.

Ласунку та її п'ятьох цуценят врятували від бомбардувань на Сумщині, квітень 2024 року, Харків.

Харківський вуличний художник Гамлет перекладає свої роботи українською мовою

Частина робіт вуличного художника Гамлета Зіньківського у Харкові — російськомовні. Загалом таких робіт пів сотні. Гамлет перекладає свої роботи українською. Художник говорить, що почав виправляти написи на початку квітня.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube