До екопарку під Харковом з евакуації повернувся орангутанг Кузя: він живе один, бо самиця його прогнала

До "Фельдман екопарку" під Харковом з евакуації повернули орангутанга Кузю, а також його подружку Поночку.

Про це Суспільне Харків розказала завідувачка сектору приматів Ольга Прокопова.

"Коли Кузю тільки привезли, він злякався. Його першого привезли, а коли почали привозити його рідних, він заспокоївся", — говорить Прокопова.

До екопарку під Харковом з евакуації повернувся орангутанг Кузя, лютий 2024 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

В евакуації Кузя та Поночка були в зоопарку Харкова — через обстріли російськими військами території комплексу, тварин з нього навесні 2022 року вивозили. Нині Кузя та Поночка живуть окремо: "Самиця його прогнала".

Як говорить директор департаменту зооветеринарної частини Іван Достов, у Поночки інше "кохання" — самець Вася, з яким вони були разом ще до появи Кузі. Коли 11 років тому в екопарк привезли Кузю, їх поселили разом.

"У Поночки і Кузі була любовна інтрижка. Але, схоже, Поночка все ж таки вирішила, що Вася для неї кращий варіант", — говорить Достов.

Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків
Він дуже добрий, дуже активний, дуже розумний
Ольга Прокоповазавідувачка сектору приматів

За словами Ольги Прокопової, коли почалося вторгнення, тварини були у стресі через вибухи та порушення звичного порядку.

"У нас не завжди була можливість зайти до парку. Не було можливості зайти та погодувати тварин. Тварини були налякані, бо були вибухи. Вони не розуміли, що відбувається. Людей немає. Всі тварини дуже звикли до людей, до працівників. Працівники приїжджали та вручну забирали тварини. На машинах вивозили. Когось на руках виносили. Когось присипляли, а потім в машину переносили. Кузя дуже добрий, а тому ми його на руках вивезли", — говорить Прокопова.

Вони досі коли чують вибухи, то починають кричати та нервувати. Поводити себе неадекватно. Для них це серйозний стрес.

За її словами, до екопарку планують повернути тигрів з Харківського зоопарку, а також приматів з екопарку у Ковалівці на Полтавщині.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube