На київській трасі, якою до Харкова везуть гумдопомогу, латають ями — у борг перед підрядниками: чому немає фінансування

Депутати Харківської облради на сесії 20 лютого звернулися до уряду з вимогою профінансувати капітальний ремонт дороги Київ–Харків–Довжанський.

Про це повідомила голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

У лютому 2024 року на київській трасі дорожники проводять ямковий ремонт, але його підрядники роблять у борг, говорить начальник обласної Служби відновлення інфраструктури Андрій Алєксєєв. На капітальний ремонт цієї траси потрібно близько двох мільярдів гривень.

За його словами, Київ–Харків–Довжанський — траса міжнародного значення. На початку повномасштабної війни цією дорогою харків'яни виїжджали до Дніпра та Києва, зараз нею йде вся гуманітарна допомога для Харківщини, говорить Андрій Алєксєєв.

"Міжремонтний термін для автомобільних доріг десь 10 років. Ця автомобільна дорога відслужила півтора своїх міжремонтних терміни. Тобто вона потребує капітального ремонту, поточного ремонту або реконструкції. Ті матеріальні ресурси, які в нас ще залишилися, ми спрямовуємо на зимове утримання доріг", — зауважує Алєксєєв.
На трасі Київ–Харків–Довжанський біля Харкова латають ями, лютий 2024 року, Коротич. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Бригада дорожників на трасі Київ–Харків–Довжанський поблизу Коротича засипає ями. Роботи тривають близько тижня, говорить бригадир Богдан Панченко. За його словами, залатати потрібно близько 40 кілометрів дороги.

"Складнощі — це погодні умови. Тобто ми можемо зробити якусь ділянку, а потім пішов сніг, ми посипаємо сіллю. І ця ділянка наче зроблена, але знову починається руйнація", — каже Панченко.

Водії скаржаться на дорожнє покриття та кількість ям.

"Колеса у людей відпадають, в такі ями люди потрапляють, що відпадають колеса. Наскільки я пам'ятаю, то вона вже роки три така, і кожен рік вона така. Вона разом зі снігом сходить", — говорить водій Сергій.

До повномасштабного вторгнення дорожники реконструювали близько 25 кілометрів траси — від кордону з Полтавською областю до Валок, говорить начальник Алексєєв. За його словами, планували продовжити капітальний ремонт на інших ділянках дороги, але через повномасштабну війну роботи зупинилися.

На трасі Київ–Харків–Довжанський біля Харкова латають ями, лютий 2024 року, Коротич. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

"Через ліквідацію Дорожнього фонду, у який шли відрахування від акцизу на паливо, завдяки якому фінансування ремонт та утримання доріг здійснювалося систематично, з початку 2024 року і по сьогодні у нас відсутнє фінансування взагалі. Для ліквідації у повному обсязі ямковості на даному напрямку нам потрібно використати 122 мільйони гривень. Це протяжність від Валок і до Харкова. 40 кілометрів", — говорить Алєксєєв.

На трасі Київ–Харків–Довжанський біля Харкова латають ями, лютий 2024 року, Коротич. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

З підрядниками домовилися, що вони працюватимуть у борг — з ними розрахуються, коли відновиться фінансування, говорить начальник обласної Служби відновлення. За сприятливих погодних умов ямковий ремонт мають завершити до середини березня.

За словами Алєксєєва, на капітальний ремонт цієї траси потрібно близько двох мільярдів гривень.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube