У Харкові перейменували Пушкінську та ще 64 топоніми: нові назви вулиць

Харківська міська рада, січень 2024. Фото: Марія Солодовнік/Суспільне Харків

У Харкові на сесії міської ради 26 січня депутати ухвалили зміну назв 65 вулиць, провулків, в'їздів і проїздів. Серед них вулиця Пушкінська.

Цю інформацію Суспільному підтвердив речник міської ради Юрій Сидоренко.

За даними пресслужби, також за рішенням міськради вул. Короленка перейменували на вул. Миколаївську, вул. Омську — на вул. Бахмутську, вул. Хабарова — на вул. Хладопромівську, вул. Псковську — на вул. Трускавецьку, а майдан Першого Травня — на майдан Іподрому.

Колишня вул. Волзька називатиметься вул. Пирятинською, вул. Дагестанська — вул. Синевирською, пров. Пермський — пров. Луцьким, вул. Пожарського — вул. Комунальників, вул. Смоленська — вул. Мукачівською, а пров. Ніколаєва — пров. Олешківським.

Вул. Ромена Роллана тепер матиме ім’я Леся Курбаса, пров. Адиґейський — Олега Гуцола, вул. Бородинівська — Юрія Пояркова, пров. Балашовський — Івана Лєщєнкова, вул. Кокчетавська — Сотника Костюченка, вул. Уральська — Івана Щоголєва, а пров. Чкалова — Сергія Пархоменка.

Що відомо про рішення міської ради перейменувати 65 топонімів за одне голосування

Ввечері 24 січня міська рада оголосила про початок громадських обговорень щодо перейменування 65 топонімів. Пропозиції на електронну, звичайну пошту або телефоном приймали до 26 січня включно.

Пресслужба міськради поширила список запропонованих назв, серед яких, зокрема, були пропозиції:

  • вулицю Пушкінську змінити на вулицю Григорія Сковороди;
  • вулицю Короленка — на вулицю Миколаївську;
  • вулицю Ромена Роллана — на вулицю Леся Курбаса,
  • вулицю Омську — на вулицю Бахмутську,
  • вулицю Хабарова — на вулицю Хладопромівську.

"Це один з найбільш збалансованих списків, який маємо по перейменуваннях у Харкові за останній час", — 25 січня прокоментувала список запропонованих назв історикиня Марія Тахтаулова. Вона відзначила, що серед пропозицій нових назв є імена загиблих Героїв України, які повʼязані з Харківщиною, історичні постаті та явища, а також згадки про інші населені пункти чи регіони України.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube