Вибори мера Харкова: Добкін назвав себе варіантом для підстраховки Кернеса

.

Екснардеп Михайло Добкін стверджує, що не сумнівається в одужанні Геннадія Кернеса й висунув свою кандидатуру в мери Харкова для "підстраховки" нинішнього мера, щоб ситуацією не скористалися конкуренти.

Про це він сказав 24 вересня в інтерв'ю телеканалу "Наш".

"Я приймав рішення зареєструватися не тому, що я сумніваюсь в його можливостях та здатності побороти будь-які проблеми, які повстали на його шляху, не для цього. Мало того, він мене не уповноважував в якийсь час "ікс" приходити і намагатися підмінити його. Тут справа в іншому. Він сам не готувався до цього. Це було несподівано. Так життя влаштоване: думаєш і плануєш одне, а доля вносить корективи", — сказав Добкін.

На його думку, ситуацією можуть скористатися конкуренти Кернеса: "Це не його команда, це не його друзі, це його конкуренти, які хочуть зайняти його місце, за великим рахунком забрати Харків".

"Я це зробив в якості "підстраховочного" варіанта для нього. І нічого страшного, що я цими словами себе якоюсь мірою прибиваю. Зараз не це важливо. Зараз важливо, щоб ті, хто, можливо, замислюється скористатися ситуацією, зняти його з виборів або якось по-іншому обійти його на повороті, тому що перемогти у нього на виборах неможливо, щоб вони розуміли, це безглуздо. Приберуть його, буду я. Різниці не буде жодної для них", — зазначив Добкін.

Він нагадав, що останнім часом мав непрості стосунки з Кернесом, "але це ніщо у порівнянні з тим, яке життя ми з ним пройшли".

Рішення висуватися Добкін не обговорював з командою Кернеса, не спілкувався з його рідними (каже, що з етичних міркувань) і не намагався зв'язатися з самим мером: "У мене немає такої можливості. І навіть, якщо б я зв'язувався, у мене була б якась інформація, я не дозволив би собі в ефірі щось говорити... Я висловлюю слова підтримки його сім'ї, у нього чудова сім'я, дуже сильна дружина, яка з ним і в радості, і в горі. І я навіть питати нічого не хочу. Буде ситуація, захочуть, самі скажуть... Все, що вони кажуть, я вірю і вважаю, що, значить, чекатимемо на найшвидше повернення".

"Я не вкладаю ніякий смисл у слово "повернення". Повернеться він, перебуваючи в "Шаріте", і всі це побачать і зрозуміють, що ось наш Геннадій, сьогодні-завтра він буде в Харкові, неважливо, де він буде. Я це маю на увазі повернення: коли він буде абсолютно спокійно готовий повернутися туди, звідки поїхав. Повернення в політику. Тому я перший відзначу це повернення конкретною дією, я зніму свою кандидатуру на користь Геннадія і не буду йому заважати", — сказав Добкін.

За його словами, перед висуванням він проводив заміри суспільної думки.

"Якщо іде Кернес, у нього суперників немає. Він перемагає. Якщо не йде Кернес, а йде Добкін, немає суперників у Добкіна... Якщо б я не відчував, що я їм можу скласти конкуренцію і перемогти їх, який смисл мені було б заявлятися? Я ж спочатку усе оцінив, я замірив, і після цього я прийняв рішення", — зазначив Добкін.

"Якщо б я цього не зробив (не висунувся — ред.), то мої земляки мене б просто не зрозуміли. Де я шляюсь, коли потрібно у тяжкий час, непростий час, скажу так, перебувати поряд з тими, хто дав мені путівку у велике життя", — сказав він.

Що відомо

  • 23 вересня Михайло Добкін повідомив, що подав документи кандидата на посаду Харківського міського голови до міської виборчої комісії. У червні він висловлював намір висуватися в мери Києва.
  • Перший заступник Кернеса Ігор Терехов, коментуючи рішення Добкіна, сказав: "Ну і що? А в чому тут несподіванка? Ну захотіла людина, нехай висувається. Це його право. Ми користуємося довірою харків'ян, ми цінуємо цю довіру, і ми харків'ян ніколи не зрадили жодними походами".