У дитячому паліативному відділенні лікарні №5 у Харкові щотижня клоуни проводять заняття з дітьми та батьками. Так вони допомагають зняти емоційну напругу. За освітою аніматори — психологи.
Про це Суспільне Харків розказала керівниця проєкту "Лікарняні клоуни. Файні носи" Тетяна Грида.
Клоуни допомагають дітям з довічними діагнозами. Зараз вони стали більш замкненими та пригніченими, ніж до повномасштабного вторгнення, говорить клоунеса Ольга Козіна, яка 5 років проводить дитячі заняття.
"Дитяча психіка більш лабільнаНестійкий емоційний стан, ніж у дорослого, але у дітей менше виходів. Якщо дорослий може на свого колегу накричати, то у дитини менше можливостей розвантажитися. Тому дуже багато може накопичуватися та проявлятися, наприклад, у вигляді агресії", — каже Ольга Козіна.
8-річна Алла з грудня перебуває у паліативному відділені. За словами її мами Ольги Нечколюк, після занять з клоунами дитина стає спокійнішою.
"Діти залякані цією війною, дуже залякані. Донька стала нервовою, така як на голках, психована, засмучена. На заняттях їй подобається, вона там всю свою енергію віддає", — пояснює Ольга Нечколюк.
Постійні заняття з клоунами допомагають дітям побороти страх перед медичними процедурами та не боятися лікарів, розповідає керівниця проєкту Тетяна Грида.
"Ті, хто потрапляє під вплив війни, стають пригніченими, у них дуже багато депресивних станів. А коли вони опиняються ще й в лікарні, то це подвійне навантаження. Внаслідок занять з клоунами у дітей покращується настрій та підвищується можливість співпраці з лікарями. Клоуни граються навіть під час проведення пункцій, уколів", — каже Тетяна Грида.
Лікарняні клоуни також влаштовують тренінг для батьків дітей. За допомогою гри допомагають зменшити напругу та підвищити увагу.
За словами керівниці проєкту, лікарняні клоуни займаються з дітьми у двох лікарнях Харкова.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube