"Він зробив все для вбивства людей". Коментар речника прокуратури на суді про наведення ракет на ОДА в Харкові

38-річний харків'янин Денис Панікаров причетний до наведення ракет на будівлю ОДА: він, за версією прокуратури, передавав інформацію російським кураторкам 28 лютого 2022 року. Але разом з ним є ще декілька людей, які можуть бути причетні до наведення удару 1 березня.

Про це Суспільне Харків розповів речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.

"Обвинувачений передавав інформацію щодо розміщення ЗСУ, зокрема, 28 лютого 2022 року він передав таку інформацію "Вконтакті", де спілкувався з кураторками. Одна з них це військовослужбовиця "ДНР", інша — керівниця фонду "Врятуємо Донбас". Він з ними активно спілкувався, передавав оперативну інформацію по Харкову, інформацію про результати влучань", — каже Чубенко.

"Він вчинив всі дії для настання такого результату — вбивства людей. Він вчинив все, що хотів вчинити. Інформація була передана. Цього достатньо для того, щоб обвинувачувати особу у вчиненні цього злочину, передачі інформації".
Дмитро Чубенкоречник обласної прокуратури

У прокуратури є ще кілька підозрюваних, обвинувачених, які також передавали інформацію про розміщення військовослужбовців, цивільних біля будівлі ОДА, переміщення їх по Сумській, але слідство не може точно сказати, чи саме після отримання інформації Панікарова росіяни завдали удару по будівлі, говорить речник прокуратури.

"Ця особа передавала інформацію 28 лютого 2022 року. Ми кажемо не конкретно про його причетність до цього удару, а про причетність його в тому числі до цього ракетного наведення", — зазначив Дмитро Чубенко.

Що відомо про удар по будівлі Харківської облдержадміністрації 1 березня та вирок Денису Панікарову

Будівлю Харківської ОДА РФ частково зруйнувала 1 березня двома крилатими ракетами. Внаслідок атаки 31 людина загинула, повідомили у прокуратурі.

Київським районний суд Харкова 13 листопада виніс рішення: довічне ув'язнення із конфіскацією майна. Вперше на Харківщині обвинувачений у наведенні ракет отримав довічне ув'язнення.

На суді Панікаров говорив журналістам, що не визнає свою провину, розраховує на обмін, хоче поїхати до родичів та друзів в Росію і вважає, що в Україні немає справедливості.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube