Голова Первомайської громади Миколи Бакшеєв розповів в інтерв'ю Суспільне Харків, чому зазнала невдачі спроба перейменувати місто Первомайський та чому громада опирається зміні назви міста.
Перейменування Первомайського: хто голосував проти
У Первомайській громаді нині триває кампанія про перейменування міста. 27 квітня міська рада рішення про зміну назви Первомайського не ухвалила. Хто голосував проти та чому?
З 16 присутніх депутатів за перейменування проголосували 9 людей. 5 голосів — від Батьківщини, 3 — від Слуги народу і мій голос.
Для ухвалення рішення міською радою необхідно 14 голосів, бо загальний склад ради — 26 депутатів та міський голова.
Вийшло так, що 10 депутатів проігнорували засідання ради. Вони в такий спосіб усунулись від прийняття складного політичного рішення. Не голосували депутати ОПЗЖ, Блок Світличної та Блок Кернеса.
Ми провели громадські обговорення, два тури голосування за нову назву міста. Їм залишилося тільки проголосувати за клопотання. Я як міський голова виконав усі норми закону.
Згідно з соцопитуванням, яке проводили у місті, тільки 20% жителів підтримують перейменування Первомайського.
Люди не хочуть, щоб Первомайський змінив назву?
Переважна більшість вважає комфортним лишити стару назву. Але ми продовжуємо радянський час на невизначений термін. Війна в Україні йде вже дев'ять років.
"Інформаційної кампанії не вистачило, щоб переконати людей"
Чи може бути так, що саме інформаційна кампанія була недостатньою?
Можливо, ми недоопрацювали це питання достатньо, щоб воно було ухвалене. Кампанія не була поганою, але її не вистачило, щоб переконати людей. Напевно, треба було працювати саме з депутатами.
Це трохи популістична поведінка, тому що вони зберігають за собою закостенілий електорат.
Чи може бути, що не сподобалась назва "Добродар"?
Будь-хто міг подати варіант назви з обґрунтуванням. Було 650 заявок. Цей варіант — не мій вибір, але він мене влаштовує.
Демократія — це влада більшості. Тому я визнаю будь-яке рішення, яке буде влаштовувати більшість.
Вперше питання про перейменування міста постало у 2016 році після закону про декомунізацію. Тоді Інститут нацпам'яті не вніс Первомайський у перелік, але написав листа і порадив самостійно це зробити.
А чого забракло тоді для перейменування?
Було 500 учасників тих зборів. І лише 23 людини підтримали ідею перейменування міста.
Очікую, що буде рішення Верховної Ради, яке не буде враховувати наших регіональних вподобань. Буде укладатись в канву загальної політики.
У громаді обговорюватимуть перейменування міста з депутатами
Які ваші подальші дії?
Будемо проводити консультації з депутатами. Будемо шукати аргументи на їх контраргументи. Якщо у когось виникають сумніви той процес підготовки та голосування, повернемось до нього ще раз. Будемо працювати.
Ми не можемо казати на регіональному рівні, що для нас це ще не на часі, ми чогось почекаємо, і повернемось до цього, коли буде зручно. Війна — це не зручно.
Будете відстоювати назву "Добродар"?
Я буду відстоювати назву, яку обере громада. Ми для цього робили два тури голосування, щоб більшість визнала ту назву, за яку голосує.
Проголосують за іншу назву — підтримаю її.
Люди не підтримали нову назву, чи їм не подобається сама зміна назви міста?
Скоріше, що друге. В більшості це консерватори та вони хотіли б залишити все як є.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube