Перейти до основного змісту

Наслідки окупації: екоінспекція встановила попередню суму шкоди ландшафтному парку "Червонооскільський" на Харківщині

. Ліс поблизу водосховища частково вигорів. 25 жовтня 2022 року. Фото: Марія Солодовнік/Суспільне Харків

У понад 575 млн гривень екоінспектори оцінили попередню шкоду ландшафтному парку "Червонооскільський" за час окупації.

Такі дані у відповідь на запит Суспільне Харків надав начальник Державної екоінспекції у Харківській області Андрій Сидоренко.

"За знищення частини об'єкта природно-заповідного фонду — регіонального ландшафтного парку "Червонооскільський", через постійні обстріли, сума завданої державі шкоди складає 575 млн 480 тис. грн", — йдеться у відповідь на запит.

Також в екоінспекції нагадали, що шкода від знищення донної рослинності Оскільського водосховища сягає 2,9 млрд гривень, від загибелі риби — 77,4 млн гривень.

"Масове знищення вселених водних живих ресурсів на Оскільському водосховищі, шляхом руйнування греблі та падіння води до рівня, при якому не можлива біологічна активність в акваторії, завдало збитків на суму 209 млн 922 тис. 800 грн", — сказано у відповіді.

Водойма була ареалом проживання та гніздування різних видів птахів, тварин, що мешкають у прибережних територіях. "Крім того, на даній водоймі до війни було організовано промисловий вилов водних живих ресурсів, які робили значний внесок у харчову безпеку нашого регіону", — додали в екоінспекції.

На 4 листопада екологи здійснили 156 розрахунків завданої шкоди природі Харківщини внаслідок війни: "Загальна сума завданої шкоди по області складає 111 млрд 69 млн 529 тис. 657 грн". В екоінспекції зазначили, що суми збитків не є остаточними.

"Природне відновлення даного водного об’єкту займе багато часу, особливо відновлення донної рослинності, ракоподібних та кормової бази для водних живих ресурсів. Також для відновлення даного водного об’єкту необхідно відбудувати всі гідротехнічні споруди, врегулювати рівень води до рівня довоєнного стану, а після цього здійснити зариблення (вселення водних живих ресурсів)", — прокоментували в екоінспекції.

Що відомо

  • Оскільське водосховище — велике руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні з об'ємом 474,3 млн куб. метрів води. Його площа становить 122,6 кв. км, а довжина — 84,6 км. Розташоване водосховище у Харківській області.
  • У квітні повідомлялося про підтоплення вулиць у селі Оскіл внаслідок пошкодження греблі.
  • У липні екологи повідомили, що внаслідок підриву дамби та зміління водосховища загинули майже 2 млн рибин.
Топ дня
Вибір редакції