Перейти до основного змісту

У Харкові частину зелених зон, парків та скверів обробили від кліщів.

Про це в розмові з кореспондентом Українського Радіо Харкова розповів речник СКП "Харківзеленбуд" Андрій Кравченко.

"Критерії обробки — найбільш відвідувані локації, де багато дітей, локації, де виявлено кліщів, потім інші зелені масиви. Прагнемо обробити максимальну кількість, зважаючи на матеріально-технічні ресурси. Якщо все вдасться, то всі сквери, де відпочивають люди, будуть убезпечені від кліщів", — говорить речник "Харківзеленбуду".

Він каже, що перед обробкою зелені зони перевірили — у Григорівському борі виявили кліщів.

"Перевіряє локації на наявність кліщів та здає кліщів на дослідження держпідприємство "Лісозахист". Перевірка проходить за допомогою цупкого білого рядна, яке протягується і на нього чіпляються кліщі. Вони сидять саме у траві, не на деревах. На білому їх добре видно. Хлопці збирають і відправляють на дослідження", — розповів Кравченко.

"Харківзеленбуд" оглянув чотири зелені зони у Харкові, щоб дізнатися, чи є там кліщі. Харківзеленбуд

За його словами, обробка від кліщів має здійснюватися щонайменше раз на рік.

"Почали цьогоріч обробляти з локацій, де виявлено кліщів. Першим оброблено Дитячий парк у районі "Левади", потім — Григорівський бір, сквер на вулиці Трінклера, сквер "Стрілка", Молодіжний парк, Саржин Яр і Соснова Гірка. Центральний парк не підпорядковується "Зеленбуду", але там теж планується обробка. Не обробляємо, коли холодна погода, за якої кліщі ховаються", — розповів Андрій Кравченко.

У саду Шевченка ми не знайшли кліщів, як і на Дзеркальному струмені, але оскільки сад — це дуже популярна локація, то ми вирішили убезпечити її і заздалегідь обробити.
Зелені зони Харкова обробляють від кліщів, квітень 2025 року. Харківзеленбуд

Як зелені зони Харкова обробляють від кліщів

Після обробки локацій кліщі вже не становлять загрози для людей і тварин, говорить Кравченко. Він зазначає, що препарати, якими обробляють парки, безпечні.

"Будь-яка локація обробляється за один раз. Якщо невеличка, то ходить людина з розпорошувачем, якщо велика, як сад Шевченка чи Григорівський бір, то їздить спеціальна машина з потужним розприскувачем. Робиться це рано-вранці", — розповідає Андрій Кравченко.

Розприскують біопрепарат, який безпечний для людей та тварин. Він діє саме на іксодових кліщів, навіть на інших комах не діє.

"Для того, щоб обробити такий великий масив, як сад Шевченка, потрібно лише дві людини: оператор установки, що розпорошує біопрепарат, і водій авто, всередині якого розпорошувач. Це потужний дизель-генератор, який з силою виприскує рідину. Для цих заходів не потрібні великі кошти", — каже Андрій Кравченко.

Зелені зони Харкова обробляють від кліщів, квітень 2025 року. Харківзеленбуд

"Плануємо щонайменше двічі обробити зелені масиви біопрепаратом від хвороб та від паразитів — шкідників, що становлять загрозу для людей і домашніх тварин. Це буде комплексна обробка. Список таких локацій ще буде затверджуватися", — зазначив речник КП.

Андрій Кравченко каже, що якщо харків'яни хочуть звернути увагу на місцину, де вони відпочивають і хочуть, щоб вона була убезпечена від кліщів та інших паразитів, то можуть звернутися до КП "Харківзеленбуд" чи до місцевих адміністрацій.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції