Всеукраїнський захід "Цивільний захист" відбувся 10 серпня на території палацу Потоцьких в Івано-Франківську. На ньому безоплатно навчали охочих тактичної медицини, мінно-саперної справи, тактико-спеціальної підготовки та бою у ближньому просторі.
Про це Суспільному розповів організатор заходу, керівник відокремленого підрозділу громадської організації "Alpha Self Defense" Євгеній Ткачук.
З його слів, проєкт "Цивільний захист" є всеукраїнським, тож такі вишколи проведуть у десятьох містах України. Він розрахований на людей віком до 35 років, які хочуть поглибити свої знання чи навчитися "з нуля" військової справи.
Неповнолітні також можуть приходити на ці тренінги, говорить Євгеній Ткачук. Навчання є безкоштовним. Воно триває один день, а після завершення вишколу кожен учасник отримає сертифікат.
"Ми це називаємо "тарілкою": кожні півтори години буде проходити окрема група. Вкінці вони будуть виконувати залікові завдання — освоєння матеріалу. Інструктори у них запитуватимуть, які "мінуси" чи "плюси" вони отримали, і від цього будуть залежати оцінки наставників", — пояснює Євгеній Ткачук.
Учасник вишколу Андрій Руденко каже: востаннє розбирав автомат ще в школі на уроках захисту вітчизни. Зараз чоловік вирішив удосконалити свої знання у військовій сфері, тому і прийшов на цей вишкіл.
"Якраз розбирав АК-74УАКС-74У — автомат Калашникова зі складаним прикладом та вкороченим стволом. Розроблявся як мобільніший варіант штатного АК-74, і є фактично карабіном на його базі. Загальним його призначенням було озброїти десантні, танкові, інженерні війська., який наші бійці переробили під трішки інший. Були складнощі через заскладні пази, але загалом, вважаю, я добре впорався", — розповів Андрій Руденко.
Марія Копильців каже, що часто бере участь у таких вишколах, адже на них можна отримати корисні знання у час війни.
"Навіть, якщо не вивчати тактику, тобто більш військову тему, то щонайменше медичну допомогу, якої також навчають на таких тренінгах, має знати кожен. Кожен повинен носити зі собою мінімальний медичний набір — турнікет, бинти для тампонади й рукавички. Навіть зараз я маю турнікет, до речі. Він постійно зі мною", — каже Марія Копильців.
Зі слів Євгенія Ткачука, у заході "Цивільний захист" в Івано-Франківську взяли участь 44 людини.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube