У Калуші на Івано-Франківщині відбулися велосипедні перегони

Уточнено
"Домбровське МТВ крос-кантрі — 2024". Василина Перегуда

У Калуші на Івано-Франківщині 25 травня відбулися велосипедні перегони "Домбровське МТВ крос-кантрі — 2024". Змагання зібрали 45 учасників зі Львова, Тернополя, Вінниці, Києва, Харкова, Івано-Франківська та Калуша. На ньому організатори змагань збирали гроші для відкриття реабілітаційного центру для військових "4.5.0. Прикарпаття".

Про це у коментарі Суспільному розповів співорганізатор змагань, учасник бойових дій Роман Псюк.

У змаганнях взяли участь 45 учасників з шести міст України, 25 травня 2024 року, Івано-Франківщина. Василина Перегуда

Традиційний веломарафон провели в межах 587 річниці з дня заснування Калуша. Учасники долали відстані на гірських й рівнинних трасах.

"Крос-кантрі — це змагання на гірських велосипедах. Цього року ми зменшили кілометраж, прибрали одну смугу реверсного руху і зробили кантрійну ділянку. Аматори жалілися, що дуже важка траса, а от професіонали оцінили", — розповів Роман Псюк.

Велосипедисти змагалися у п'яти категоріях, 25 травня 2024 року, Івано-Франківщина. Василина Перегуда

За його словами, цьогоріч на змаганнях також додали ще одну категорію "гревел".

"Це — теж спортивні велосипеди, вони мають зігнутий руль і діаметр коліс 28 дюймів", — пояснює Роман Псюк.

"Домбровське МТВ крос-кантрі — 2024", 25 травня, Івано-Франківщина. Василина Перегуда

Учасниця змагань Ірина Лєтікова каже: довжина кола, яке долали велосипедисти — 10 кілометрів. Залежно від віку та статі організатори передбачили дистанції від одного до чотирьох кіл, тобто від 10 до 40 кілометрів.

"У нас було п'ять категорій. У категорії "чоловіки 18-39 років" участь взяв Сергій П’ясецький зі Львова. Він — сильний аматор. У категорії "чоловіки 40+" — Ренат Хасаншин з Харкова. Він останні два з половиною роки мешкає в Івано-Франківську. "Чоловіки — гревел" — це нова категорія, в якій переміг киянин Денис Шатохин. Серед юнаків першим був Ілля Вальнюк з Калуша. Він минулого року виборов друге місце", — розповідає Ірина Лєтікова.

Василина Перегуда

Ірина Лєтікова цьогоріч здобула перемогу серед жінок.

"Хоча траса й коротша майже на два кілометри у порівнянні з торішньою, але складніша. По-перше, нерівна дорога. Вона — горбиста, і ці пагорби часто змінюються. Тобто рухаєшся постійно вгору-вниз. І ще вона трохи звивиста", — ділиться враженнями Ірина Лєтікова.

"Домбровське МТВ крос-кантрі — 2024". 25 травня 2024 року, Івано-Франківщина. Василина Перегуда

За словами співорганізатора змагань Романа Псюка, цього року веломарафон присвятили полеглим та зниклим безвісти військовослужбовцям.

"Метою нашого заходу є збір грошей на реабілітаційний центр "4.5.0. Прикарпаття", що в Калуській громаді поблизу Лімниці. Він — у стані будівництва. Тож ми хотіли пришвидшити його відкриття", — каже Роман Псюк.

Під час перегонів зібрали 70 тисяч гривень, додав співорганізатор заходу Роман Псюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube