Під час благодійного велопробігу в Івано-Франківській громаді зібрали 30 тисяч гривень для ЗСУ

Благодійний велопробіг до Дня міста провели 11 травня в Івано-Франківській громаді. Велосипедисти подолали дистанцію у 15 кілометрів 300 метрів. Вони їхали селами Вовчинець, Колодіївка, Підлужжя та Угорники, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Під час велопробігу збирали гроші для військовослужбовців взводу БпАК 153 окремої піхотної бригади.

"Збираємо на піхотний батальйон, який боронить нас на Запорізькому напрямку. Це — батальйон, який формувався на території Івано-Франківської області. Є потреба у дронах, РЕБі", — говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Учасник велопробігу Олексій Саф'янік розповідає: маршрут нелегкий, адже на ньому багато підйомів.

"Завжди беру участь, коли стає відомо про такі заходи. По-перше, це — цікаво, бо є багато людей, така можливість побути в компанії. Тим паче люблю кататися на велосипеді", — каже Олексій Саф'янік.

Протягом маршруту велосипедисти час від часу котять ровери обабіч себе, адже є ділянки, де підійматися на велосипеді важко, каже франківка Ірина Кіршак.

"Запросила подругу. Насправді вона не катається, але, як завжди, мене підтримує. Під гору трохи важко крутити педалі, так не виїдеш, але зараз ми сідаємо і спускаємося легенько", — говорить Ірина Кіршак.

Долає маршрут велопробігу нацгвардієць Андрій Заболотній. Для цього позичив ровер у друга, розповів він перед стартом. В Національній гвардії України боєць служить з 2015 року.

"Якщо чесно, велосипедом їжджу десь раз на рік, максимум — двічі. Минулого року було поранення середнього ступеня важкості в руку. Рука трохи погано функціонує, але це не заважає займатися спортом. Спорт відволікає від інших думок, від думок про війну", — каже Андрій Заболотній.

За словами командира 50 полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України Вадима Ліневського, у велопробігу зголосилися взяти участь дев'ятеро нацгвардійців.

"Хто має сьогодні вихідний день, хто не залучається в наряди, офіцери, військовослужбовці за контрактом. Є серед них поранені хлопці. Жодного немає, хто б не брав участь у бойових діях", — розповідає Вадим Ліневський.

У селах для учасників організували зупинки з їжею та водою. Фінішували велосипедисти у селі Угорники біля будинку культури.

Захід організував департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

За словами директора департаменту Віталія Матешка, участь у велопробігу взяли 100 людей. Під час заходу вдалося зібрали 30 тисяч гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube