До Дня матері в Івано-Франківську актори театру пантоміми представили перформанс "Ніжність"

До Дня матері 12 травня в Івано-Франківську актори театру пантоміми Mime "IF" представили перформанс "Ніжність". Під час дійства митці показали чотири жіночі образи — Діву Марію, матір з картини Марії Приймаченко, сучасну маму та військову, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Перформанс стартував о 14:00 на пішохідній частині вулиці Незалежності. Його показують вперше, розповів один із керівників театру пантоміми Артур Гулько.

"Особлива подяка для наших матусь, які нас захищають на фронті. Власне, у перформансі вона "вирвала" цей час, щоб приїхати й побачити найдорожче, що в неї є в житті. Ось таким дійством хотіли показати, що для нас — це дуже важливо, і що ми безмежно вдячні їм за те, що вони роблять", — говорить Артур Гулько.

За його словами, три постаті вже були в доробку театру, допрацювали тільки образ сучасної мами.

Образ української матері за картиною Марії Приймаченко втілює акторка Володимира Вірстюк.

"Це — образ матері-українки, яка, як і всі матері, любить, доглядає за своєю дитиною, ростить її, піклується про неї. Вона втілює це все у такому стародавньому українському стилі", — каже Володимира Вірстюк.

Перформанс — дуже проникливий і близький, ділиться враженнями переселенка із Сєвєродонецька Ганна Щеблєтова.

"Настільки важко бути мамою в сучасній Україні. Мами, які воюють, мами, які чекають, мами, які вже не дочекаються, мами, які намагаються своїм дітям подарувати хоч якесь щасливе життя попри обстріли, попри війну. Це вражає до сліз. Дуже так воно проникливо. Мабуть, у кожного свої думки", — говорить Ганна Щеблєтова.

Зі слів одного з керівників театру пантоміми Артура Гулька, акторів гримували впродовж двох годин. Перформанс триватиме до 18:00.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube