В Івано-Франківську планують збудувати три будинки для 600 переселенців. Що про це відомо

В Івано-Франківську хочуть звести будинки для 600 переселенців. Наразі житло проєктують. Здати в експлуатацію його планують у кінці 2025 року.

Про це Суспільному розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Роман Галіпчак.

З його слів, житло для переселенців планують звести за грантові гроші. Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні. На будівництво спрямують 9,5 мільйона євро. Будинки перебуватимуть у власності міста.

"Будуть 1-, 2-, 3-кімнатні квартири. Для проєкту виділили ділянку — 1,2 гектара. Плануємо на ній звести три будинки. Проєкт розробляють, щоб поселити якомога більше людей. Я думаю, що ще створимо комунальне підприємство, яке обслуговуватиме ці будинки. Буде врахована інфраструктура. Ми хочемо там передбачити дошкільні заклади", — пояснює Роман Галіпчак.

Переселенка з Маріуполя Світлана Жуковська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Переселенка з Маріуполя Світлана Жуковська розповідає: в Івано-Франківську переїхала вже на третє орендоване житло. Вона стала на чергу в Івано-Франківському ЦНАПі на отримання помешкання.

"У мене ситуація така: власниця сказала звільнити квартиру, і ми через місяць будемо на вулиці. Ми з братом винаймаємо однокімнатну квартиру, бо це дорого щось тут винаймати", — каже Світлана Жуковська.

Така ситуація в кожного, хто зареєстрований у центрі "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську, розповідає директорка установи Ольга Крохмальова.

Чергу на житло формуватимуть з переселенців, які вказали таку потребу, коли реєструвалися у ЦНАПі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У нас зареєструвалися понад дві тисячі маріупольців, якщо точніше — майже 2 300 людей. Забезпечені гуртожитком майже 10%. Наскільки ми знаємо, вони сплачують комунальні послуги. У таборі "Сокіл" вони не платять за своє проживання. У гуртожитках є плата за обслуговування — дуже мінімальна сума", — говорить Ольга Крохмальова.

Чергу з тих переселенців, хто отримає житло, формуватимуть з людей, які вказали таку потребу, коли реєструвалися у ЦНАПі, каже Роман Галіпчак.

Як розповів Суспільному заступник міського голови Михайло Смушак, в Івано- Франківській громаді наразі зареєструвалися 240 сімей, які потребують тимчасового житла, та 247 — постійного.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube