Гуцульська коров’яча бринза отримала географічне зазначення

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Гуцульська коров’яча бринза отримала захищене географічне зазначення. Таке рішення ухвалило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, інформують на сайті Івано-Франківщина туристична.

Це вже друге географічне зазначення на сир, яке зареєстрували в Україні у межах проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні".

Управителем географічного зазначення "Гуцульська коров’яча бринза" є "Асоціація карпатських ватагів", яка знаходиться у Верховині. Реєструвати географічне зазначення на цей вид сиру почали ще у 2018-му році. Тоді створили спілку і підготували усі необхідні документи для реєстрації.

Географічне зазначення є знаком якості, який показує зв'язок продукту з територією і гарантує високу якість споживачам. Також створили відповідну систему контролю виробництва і готового продукту "Гуцульська коров’яча бринза".

Цього року сертифікацію пройшло шість господарств, які знаходяться на полонинах. Зокрема, Кринта, Скупова, Луковиця, Бибратківка, господарство "Згарда", Щівник. Вони відповідають усім вимогам плану контролю і мають право маркувати свою бринзу як ГЗ "Гуцульська коров'яча бринза". Найближчим часом господарства отримають свідоцтво.

Гуцульська коров’яча бриндза отримала географічне зазначення. Суспільне Карпати

Виробники, які також хочуть виготовляти гуцульську коров'ячу бринзу, тепер мусять дотримуватися правил. Зокрема, виробляти продукт потрібно на високогір'ї не нижче 700 метрів над рівнем моря. Також виробник має дотримуватися традиційної технології виробництва. У сирі потрібно використовувати не менше 70 % коров’ячого молока, решта 30 % - овечого чи козячого молока від місцевих порід тварин.

Такі виробники мають право звернутися в спілку "Асоціація карпатських ватагів", щоб отримати всі необхідні документи для використання географічного зазначення, а також зобов'язані пройти контроль і сертифікацію.

Що відомо