"Поки є маріупольці, буде жити Маріуполь". У Франківську запрацював центр "Я — Маріуполь"

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

30 червня в Івано-Франківську запрацював центр "Я — Маріуполь". У ньому переселенці можуть отримати соціальну, юридичну, медичну, психологічну та гуманітарну допомогу. Крім того, в його межах облаштували ігрову кімнату для дітей.

Докладніше про роботу центру, його працівників та перших відвідувачів читайте у репортажі Суспільного.

На відкриття центру підтримки переселенців "Я — Маріуполь", що розташований на вулиці Грушевського, 22 А, прийшли кількадесят людей. Одна з відвідувачок Ольга Кравцова розповідає, що евакуювалася з Маріуполя в Івано-Франківськ 15 травня. Там працювала на заводі "Азовсталь". Її дім зруйнували російські окупанти. Винаймати житло у новому місті жінці допомагає донька.

Ольга Кравцова евакуювалася з Маріуполя в Івано-Франківськ 15 травня. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я сподіваюся знову повернутися у рідний Маріуполь. Але навіть коли його звільнять, відреставрують, мені вже буде під 80 років. А дітям, звичайно, потрібно. Я думала, що в мене буде гарна старість. У мене був красивий дім. Я жила на лівому березі, поруч із заводом "Азовсталь". Зараз — нічого немає взагалі. У квартирі залишилися тільки стіни і кухня, у кімнатах немає стелі. Вщент", — розповідає Ольга.

Жінка каже, що прийшла у центр "Я — Маріуполь", бо тут зібралися її земляки, її міський голова Вадим Бойченко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я думаю, що нам тут допоможуть хоч якось адаптуватися. Люди у вас — дуже добрі. Хоч чужий біль зрозуміти не можливо, але вони все ж намагаються. Зараз мені потрібні консультації юриста, хірурга, потрібні продукти", — говорить Ольга Кравцова.

Керівниця центру "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську Юлія Григор розповідає, що тут людям надають юридичні, медичні, психологічні послуги, а також — гуманітарну допомогу.

Гуманітарна допомага для переселенців. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Крім того, у центрі облаштували дитячу кімнату.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми дуже хочемо, щоб у цьому центрі маріупольці почувалися так, як у рідному місті — гарному, доброму, молодому, яке дуже потужно розвивалося. На жаль, воно зруйноване, але ми сподіваємося на його відродження", — ділиться Юлія Григор.

Керівниця центру "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську Юлія Григор. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Юридичну допомогу в центрі надає Ольга Крохмальова. Вона — також із Маріуполя. З Донецької області жінці вдалося виїхати наприкінці травня, адже до того росіяни не випускали людей.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я є працівницею Маріупольської міської ради. Мені сказали, що є потреба надавати допомогу людям і я погодилася. До мене вже звернулися четверо людей", — каже Ольга Крохмальова.

Юридична консультантка центру Ольга Крохмальова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відкриття центру відвідав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. З його слів, такі простори відкривали у тих містах України, де зараз проживають найбільше маріупольців.

"Запоріжжя, Дніпро, Вінниця, Київ, Кропивницький, Хмельницький і нарешті доїхали до Івано-Франківська. Тобто це — сьомий центр. Головна його мета — підтримати і допомогти, тому що маріупольці втратили все, що мали. Ми сумуємо за нашими парками, за історичною частиною міста, але найцінніше, що ми мали і маємо — це маріупольці. І поки є маріупольці буде жити Маріуполь", — каже Вадим Бойченко.

Відкриття центру відвідав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він також додає, що такі центри існують і для того, щоб жителі Маріуполя не втрачали віру насамперед у себе.

"Допомога йде до них. У цих центрах працюють маріупольці для маріупольців, бо вони відчувають одне одного, адже пройшли через це пекло", — каже міський голова Маріуполя.

Зараз Івано-Франківськ — одне з міст, де проживають найбільше маріупольців, каже міський голова Руслан Марцінків.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"За нашою реєстрацією — приблизно три тисячі. Франківці радо вітають маріупольців. Ми пам'ятаємо, що Маріуполь зробив для України — стримав ворога. Такий центр — гарна ініціатива, яка покликана перш за все допомогти людям. Щоб вони, втративши домівки, знайшли свій новий прихисток", — сказав мер.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Центр "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську працює з понеділка до суботи з 9:00 до 18:00. Він створений за підтримки та фінансування Маріупольської та Івано-Франківської міських рад та 11 міжнародних організацій, зокрема Save the Children.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!