У Франківську волонтери передали дітям, позбавленим батьківського піклування, побутову техніку, одяг і солодощі

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську волонтери міжнародного благодійного фонду "Фрідом Юкрейн" разом із волонтеркою Тетяною Терсеновою-Заводовською передали дітям, позбавленим батьківського піклування, побутову техніку, одяг та солодощі, повідомляє журналістка Суспільного з місця події.

Допомогу отримали мешканці обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Побутову техніку волонтери привезли з німецького міста Білефельд. Ще один такий комплект вони планують відправити для дітей у санаторій "Ясень" в Рожнятові.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тетяна Терсенова-Заводовська розповідає, що допомагає центру вже 20 років. Волонтерка каже, що з початком повномасштабної війни почала налагоджувати комунікацію з друзями, які живуть за кордоном і мають змогу допомогти, а в себе вдома почала співпрацювати з різними волонтерами.

Волонтерка Тетяна Терсенова-Заводовська допомагає центру вже 20 років. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це ж — діти, вони хочуть чогось солодкого. Виходить, що ми не тільки привезли для дітей все, що потрібно, а й зробили свято. Розумієте, ми мусимо зараз усі співпрацювати", — говорить Тетяна.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз у центрі мешкають 29 дітей, двоє з них переїхали з інших областей. 14-річний житель закладу Максим розповідає, що жив у подібному центрі в місті Мирноград на Донеччині. Утім довелося звідти евакуюватися.

Максим із Донецької області мріє стати автомеханіком. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми просто сіли в потяг і поїхали. Зараз я тут займаюся робототехнікою. Ми складаємо конструктори, граємося. Взагалі я мрію стати автомеханіком", — ділиться Максим.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директор центру Василь Серденько каже, що побутова техніка закладу потрібна, бо вона зношується. До прикладу, у центрі щодня одночасно перуть 4-5 машин. Керівник закладу також додає: всі діти в центрі — одна велика родина.

Директор центру Василь Серденько. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми можемо у неділю разом ліпити вареники. Можемо прибирати, гратися. Старші дітки завжди пильнують менших. Така, знаєте, колективна відповідальність: кожен відповідає за свого товариша", — розповідає Василь Серденько.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного