На базі Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької області працює консультаційний пункт підтримки для людей, які втратили зір — "Сенс життя". Серед послуг: соціально-педагогічна, тифлокорекційна та психологічна допомога. Програма розрахована на дорослих зокрема військовослужбовців та є безоплатною.
Про це телефоном Суспільне Донбас розповіла заступниця директора навчального закладу Яніна Сіробаба.
"Звертатися можуть військові та люди, які під час бойових дій або обстрілів втратили зір. Вони отримають безкоштовну допомогу. Вже підписаний закон, який вносить зміни в "Закон про освіту" — тепер такі школи, як наша, можуть не лише навчати дітей з порушеннями зору і слуху, а й надавати реабілітаційні послуги дорослим, військовослужбовцям", — розповіла заступниця директора Слов’янської спеціальної школи № 23.
За словами педагогині, їхні фахівці готові надавати послуги людям з будь-яких регіонів, бо працюють дистанційно.
Це психологічна, соціальна та корекційна підтримки, яка допоможе впоратися зі стресом, сприятиме реінтеграції. Програма також передбачає курси письма і читання шрифтом Брайля, Гебольда.
"Де б не знаходилася людина, ми готові працювати. Наші тифлопедагоги, які мають спеціальну освіту, великий досвід з дітьми з порушеннями зору — підходитимуть індивідуально до кожного випадку. І хоча з дорослими у нас великого досвіду немає, педагоги наразі проходять підвищення кваліфікації", — додала Сіробаба.
Як стати учасником програми
За словами заступниці директора Слов’янської спеціальної школи № 23, приєднатися до програми можна:
- зателефонувавши за номером: 066-037-99-09;
- заповнивши гугл-форму.
Етапи роботи:
- Заповнення анкети.
- Первинна оцінка потреб командою фахівців.
- Її обговорення із запитувачем.
- Розробка індивідуального плану підтримки.
- Дистанційні заняття з фахівцями за узгодженим планом.
- Аналіз і корегування очікуваних результатів.
"Розробляємо індивідуальний план допомоги, за яким будемо працювати. Найважливіше для людини — можливість соціальної інтеграції, адаптації до ситуації, технологічна підтримка. Є напрацьований вже досвід — програмне забезпечення для того, щоб використовувати сучасні гаджети, де є озвучка, спеціальна клавіатура. Методики, які допоможуть людині у побуті стати максимально самостійною", — зауважила Яніна Сіробаба.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram