Перейти до основного змісту

Провели 40 проросійських заходів за три роки. Адміністрацію селища на окупованій Луганщині підозрюють в колабораціонізмі

Чотирьох працівників окупаційної адміністрації селища Мілове в Луганській області підозрюють в колабораціонізмі. Їм загрожує до 12 років ув'язнення.

Про це повідомили у Facebook СБУ в Луганській та Донецькій областях та на сайті Луганської обласної прокуратури.

За даними прокуратури, підозрювані — голова Міловської селищної тергромади Старобільського району, який в червні 2022 року став керувати "адміністрацією Міловського району ЛНР", та колишні секретаря селищної ради, начальник районного відділу освіти райдержадміністрації та працівниця терцентру.

У слідстві вважають, що з червня 2022 по березень 2024 року вони організували в окупованому Міловому близько 40 проросійських заходів.

"Інтерв’ю пропагандистським медіа, зустрічей з "високопосадовцями ЛНР", "депутатами" псевдопарламенту "ЛНР", "кураторами" з Воронезької області РФ, відзначення "державних свят" агресора на кшталт "дня Росії", "дня конституції РФ", "дня народного єдінства", відкриття на Міловщині відділення "Єдіной Росії" та її молодіжного осередку, урочистого вручення місцевим мешканцям російських паспортів", — розповіли на сторінці СБУ.

Також працівники адміністрації проводили акції на підтримку російської армії, передавали її "гуманітарну допомогу" та разом святкували "річницю "возз'єднання "ЛНР" з РФ", повідомили у слідстві.

"Задля нав’язування школярам російської ідентичності окупаційна адміністрація впровадила кремлівські проекти "орлята Росії", "парта героя" тощо. Активність чиновників супроводжувалася численними публікаціями на окупаційних медіаресурсах".

Чотирьох чиновників окупаційної адміністрації підозрюють в організації заходів та підтримку Росії та колабораціонізмі, частина 3 статті 28 та частина 6 статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Їм загрожує 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції