В Костянтинівці Донецької області не почали опалювати багатоквартирні будинки. Котельні заповнюють та мають подати тепло у квартири. Опалювальний сезон мали розпочати 1 листопада, але через щоденні обстріли систем водопостачання, зокрема другого донецького водогону не могли набрати воду в котельні. Як зігріваються жителі Костянтинівки — у репортажі.
Житель Костянтинівки Ірина перераховує, у чому ходить по квартирі: колготки, теплі штани, шкарпетки, поверх — халат. Так одягається, каже, аби не мерзнути. На вулицю, говорить, виходить погрітися.
"У мене в спальні нічим грітися, у мене там висить градусник — десь вісім градусів. Щоб вийти на вулицю — роздягаюся", — каже жителька Костянтинівки Ірина.
На дверях у квартирі — тепла верблюжа ковдра, яка захищає від протягів з під'їзду. В ньому вибиті російськими обстрілами вікна.
"У мене на дивані лежить електрогрілка майже на весь диван, на "одиничку" — і так я сплю. Але це поки ще мінуса немає, а буде мінус, тоді не врятує електрогрілка, нічого не врятує. Ще ми переживаємо, що вони не топлять, а каналізація теж може розмерзнутись. І вода, яка-не-яка, але хоч вранці йде в нас, теж труби розмерзнуться", — говорить Ірина.
Квартира містянки Валентини пошкоджена одним з російських обстрілів: вибиті шибки, забиті OSB-плитами. У квартирі теж мерзне, розповідає жінка.
"Опалюю газом і "дуйчики" вмикаю. Звичайно дорого, а що робити? Хворіти?", — зазначила жителька Костянтинівки Валентина.
Що відомо про опалювальний сезон у Костянтинівці на Донеччині
Щоденні обстріли росіянами систем водопостачання завадили розпочати опалювальний сезон 1 листопада, розповідав Суспільне Донбас телефоном начальник Костянтинівської військової адміністрації Сергій Горбунов, котельні заповнюють водою, опалення планують подати найближчим часом, якщо не буде нових пошкоджень другого донецького водогону.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.