У межах прифронтової 10-кілометрової зони у Донецькій області, де оголосили примусову евакуацію родин із дітьми, досі залишається близько 3,5 тисяч неповнолітніх.
Про це в етері телемарафону "Єдині новини" розповів начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Найбільше дітей — у місті Костянтинівка.
"3,5 тисячі дітей залишається в цих населених пунктах. Тільки в Костянтинівці півтори тисячі дітей залишається в самому місті. Дуже плідно працюємо в цьому напрямку, але, на жаль, велика кількість людей залишаються на лінії фронту і виїжджати бажання у них немає".
Скільки людей залишається в Покровську та громаді
У місті Покровськ та громаді триває евакуація місцевого населення, зокрема — примусова родин із дітьми, розповів Вадим Філашкін. За місяць від її початку з міста виїхало понад 20 тисяч людей.
"В громаді залишається 35 тисяч людей. В самому Покровську 24,5 тисячі людей. Дітей в громаді 1600, а в Покровську — 929. Тільки за місяць більше 20 тисяч людей виїхало більше 20 тисяч людей з Покровська, та більше 3,5 дітей".
У місті працює критична інфраструктура та магазини, проте бізнес та банківські установи вже евакуювались до більш безпечних регіонів.
"У Покровську працюють сімейні лікарі, невеличкі приватні крамнички, Укрпошта, працюють банкомати, грошей достатньо. Але з міста потрібно виїжджати".
Ситуація в Торецьку та Часовому Яру: чому там залишаються люди
У Торецьку та Часовому Яру, де на території міст тривають бої, досі залишається близько 2,5 тисяч мешканців разом, розповів начальник ОВА. Люди не виїжджають попри небезпеку та вмовляння місцевої влади.
"У місті Торецьк до двох тисяч людей залишається. І кожного разу поліція і органи влади, ризикуючи власним життям, вмовляють людей, щоб вони виїжджали. В них є гуманітарка, вони її накопичили, медичну допомогу. Люди не виїжджають. Кажуть "Це наша домівка, ми звідси не поїдемо. В Часовому Яру близько 500 людей залишилось і виїжджати не хочуть", — розповів Філашкін.
Евакуація з Донеччини: куди їхати та які умови
Жителів Донецької області евакуюють поїздами та автобусами до більш безпечних регіонів України. З 5 вересня потяги вирушають із Павлограда Дніпропетровської області.
"Приймаючі області в нас зараз Кіровоградська, Полтавська, Закарпатська, Київщина, велику увагу та допомогу нам надає Дніпропетровська область. Окрему увагу надаємо маломобільним людям. Вивозимо усіх людей в більш безпечні міста".
На місці людей зустрічають та розміщають приймаючі області, каже начальник МВА.
"Люди отримують всі компенсації. Їх зустрічають, їх розміщують, надають гуманітарну допомогу, психологічну, медичну. Коли забираємо з лінії фронту, запитуємо, де би хотіли знаходитись, в яку область. Де родичі, чи яке бажання. Показуємо, де будуть знаходитись. Наша мета — вивезти якнайбільше людей з області".
Вадим Філашкін нагадав, що з питань евакуації можна за телефонами:
- 0 800 507 506;
- 0 800 408 911;
- 0 800 322 614 (евакуація важкохворих людей).
Цілодобова "Гаряча лінія" Донецького обласного кол-центру:
- 0 800 500 121;
- 073 050 01 21 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal).
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram