Трофейні танки з Харківщини нищать окупантів на Донеччині. Як воює рота модернізованих російських Т-80

Ексклюзивно

Рота російських Т-80 воює наразі на Бахмутському напрямку. Більш як десяток танків бійці 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького затрофеїли під час Харківського контрнаступу у вересні 2022 року. Як відремонтували та модернізували трофейні танки, якими нищать окупантів на Донеччині — репортаж.

Ці танки російські окупанти залишали, коли тікали під час Харківського контрнаступу. Тоді, у вересні 2022 року, забирали їх бійці 30-ї окремої механізованої бригади.

Трофейний російський танк Т-80, Донецька область, 3 серпня 2024 рік. Суспільне Донбас
"Збирали їх по всій Харківщині. Тягали сюди на тросах, тягачами, ремонтували. Деякі відправляли на завод, деякі своїми руками. Більшість своїми руками. Деякі були підбиті, деякі цілі, на ходу, але не могли завести", — згадує військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Сергій.
Трофейний російський танк Т-80, Донецька область, 3 серпня 2024 рік. Суспільне Донбас

"Танк Т-80, він газотурбінний. Працюємо ми на авіакеросині. Вага його — 42 тони. Швидкість він розвиває десь приблизно — 70-80 кілометрів на годину. Дуже прожерливий він. Ми не засікали на сто кілометрів, а виїжджали на бойову — сорок кілометрів проїжджали, наприклад, літрів 300-400 заправляли", — пояснює військовослужбовець.

До цілі танк під'їжджає безшумно, розповідає Сергій. Боєць служив в радянській армії, працював там на танку Т-80. Відтоді, каже, росіяни цей танк не модернізували — його комплектація залишається старою.

Військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Сергій, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Модернізували цей танк вже в Україні на заводі, говорить механік-водій Олександр.

"Є нічник, є трохи зміни в табло, екран, нічна камера", — говорить механік-водій Олександр.

Встановили тут тепловізори, обладнали бронею корпус. Також Олександр розповідає, що знаходили там після російських окупантів.

"Знаходили звичайні жіночі речі — сукні, білизну. Я не знаю навіщо воно? Чи на ганчір'я використовували, чи хотіли привезти коханим. Звісно, що воно крадене. Десь зайшли, забрали. Навряд чи хтось їм добровільно віддавав", — каже Олександр.
Військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Олександр, Донецька область, 3 серпня 2024 рік. Суспільне Донбас

Більш як десяток таких танків нині виконують бойові завдання на Бахмутському напрямку у Донецькій області. Працюють цими танками по техніці та піхоті російських окупантів, розповідає командир танку Олексій.

На війні чоловік з початку повномасштабного російського вторгнення. Каже, навчатися ані він, ані його екіпаж ніколи не припиняють.

"Тут мій штурвал, куди я дивлюся. І нічник стоїть, і маленькі екранчики, куди я дивлюся, куди їхати", — розповів про те, чим керує всередені танку військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Олексій.

Військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Олексій, трофейний російський танк Т-80, Донецька область, 3 серпня 2024 рік. Суспільне Донбас

За майже два роки, завдяки цим Т-80, знищили сотні російських окупантів, розповіли бійці.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram