Все нове – це добре забути старе: аналітикиня Центру прав людини про дитячі трудові табори на ТОТ

Прикордонник з Луганської області. Facebook/Теруправління ДБР у Краматорську

Російські окупанти використовують так звані "трудові табори" для дітей з окупованого сходу для пропаганди. Окрім примусових праць дітям влаштовують екскурсії, зокрема до мілітаризованих структур, де їм розповідають про "велич Росії".

Про це розповіла в ефірі Суспільного правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк.

"Все нове – це добре забути старе. Вони дуже нагадують радянські ініціативи, і ми давно спостерігаємо саме ось це тягнення до радянських стандартів, поширення їх на те, як поводять себе, особливо з дітьми на ТОТ", — повідомила Онисія Синюк.

За словами аналітикині, табір для дітей — це певна ізоляція від родини та звичайного стану. У цих таборах можуть бути й діти з прикордонних регіонів РФ, які також будуть впливати своїм спілкуванням на погляди та переконання українських дітей.

"З тих таборів, в які відправляють дітей, як в Криму, так і на території РФ там передбачається і додаткова програма. З екскурсіями псевдоісторичними, де дітям розповідається, в тому числі, про єдність історії, про велич Росії, про те, що СВО – це законна і праведна дія з боку РФ", — розповіла Онисія Синюк.

Синюк додала, що дітей водять на екскурсії до різних мілітаризованих структур, які також нав'язують дітям російські наративи та пропаганду.

"Тобто це, в першу чергу, для того, щоб якомога більше занурити дітей в цю атмосферу, тому що є шкільна програма, де так само це відбувається, але не хочеться їм втрачати і літній період від цієї пропаганди", — розповіла Онисія Синюк.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram