"Тилові міста — ракетами, прифронтові — КАБами". Які населені пункти Донеччини РФ обстрілює частіше та з якого озброєння

Селище Олесієво-Дружківка після обстрілу 28 травня 2024 року. Суспільне Донбас/Назарій Рубаняк

Російські війська посилили обстріли Лиманської громади, а також Торецька та навколишніх населених пунктів. Завдають удари авіабомбами та керованими боєприпасами УМПБ Д-30.

Про це в етері "Суспільне. Студія" розказав 11 червня в.о. начальника управління з комунікацій поліції Донеччини Павло Дяченко.

"Почастішали обстріли Лиманської громади. Це і керовані авіабомби, і бомби УМПБ Д 30 — це перероблені керовані бомби, теж потужний від озброєння, доволі багато руйнувань приносять", — сказав Дяченко.

Він нагадав, що з Лиману та громади оголосили евакуацію неповнолітніх. Поліція, за його словами, постійно на зв’язку із родинами із дітьми.

На питання, яке місто Донецької області РФ наразі обстрілює найбільше, він відповів:

"Торецьк. Був період коли, росіяни припинили бити по ньому КАБами, але зараз Північне і саме місто Торецьк — майже постійно прилітають ці керовані авіабомби. У будь-яке місто на території Донецької області росіяни дістають. Де більш тилові міста, б’ють ракетами, де більш прифронтова, дістають КАБами, УМПБ Д-30 — керованими видами озброєння".

Населені пункти, що безпосередньо на лінії фронту, перебувають під обстрілами артилерії, мінометів, додав речник поліції. Крім того, він навів приклад, що російські військові завдавали удари дронами по цивільних.

"Били навіть дронами, FPV-дронами по цивільних, просто в підвал", — сказав Павло Дяченко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram