Виїхала, щоб "відсидітись" під виглядом переселенки. СБУ затримала жительку Авдіївки, яка слідкувала за ЗСУ

Підозрювана жителька Авдіївки. Прокуратура Донеччини/Telegram

Затримали місцеву жительку Авдіївки, яка фіксувала локації опорних пунктів та вогневих точок ЗСУ під час боїв за місто. Під час активних боїв жінка евакуювалась до Кривого Рогу.

Про це повідомили у Telegram Служби безпеки України.

Також вона, за даними СБУ, шпигувала за маршрутами руху та кількістю українських військових колон, які прямували на підсилення бойових позицій Авдіївки.

"Отримані розвіддані фігурантка месенджером передавала своїй сестрі — медику окупаційного угруповання РФ, що брало участь у безперервних штурмах міста. Родичка фігурантки доповідала про одержані відомості воєнній розвідці країни-агресора", — розповіли у відомстві.

За даними Служби безпеки російські військові використовували цю інформацію для планування бойових операцій із захоплення Авдіївки з використанням штурмових груп, важкої артилерії та бомбардувальної авіації.

"Згодом, коли у місті почалися активні бої, ворожа інформаторка виїхала до Кривого Рогу, де сподівалась "відсидітись" під виглядом переселенки. Там вона "залягла на дно" в орендованій квартирі, яку винаймала за соціальні виплати для переселенців".

Співробітники СБУ затримали жінку, а під час обшуку у її тимчасовому помешканні виявили мобільний телефон з доказами.

Жительці Авдіївки повідомили їй про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення або розміщення ЗСУ (за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України). Їй загрожує до 8 років тюрми.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram