Ситуація динамічна. Військо РФ штурмує в напрямку Часового Яру — Калашніков

Українські військові заряджають гаубицю Д-30 на позиціях поблизу Часового Яру. Getty Images

Російські військові посилили штурмові дії в напрямку Кліщіївки, Андріївки, Іванівського, намагаються атакувати в напрямку Часового Яру.

Про це в ефірі Апостроф TV повідомив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Так, деякі в нього (російського війська — ред.) є здобутки, деякі просування. Однак з деяких позицій все ж таки Сили оборони України його вибивають назад, тобто динамічна ситуація".

За словами військовослужбовця, армія РФ застосовує артилерію, реактивні системи залпового вогню.

Армія РФ втрачає автомобільну техніку — вантажівки, а цей вид транспорту задіяний у логістичній складовій, також значну кількість втрачає артилерійських систем, зокрема, причіпні артилерійські системи, розказав пресофіцер.

"Тут діє професійне угруповання — дві окремі десантно-штурмові дивізії, одна повітряно-десантна дивізія. Тобто він (російська армія — ред.) придає досить велике значення саме Часовоярівському напрямку, і працюють як механізовані, так елітні підрозділи, також "Шторм V", "Шторм Z", добровільні корпуси. До 25 тисяч людей здійснюють штурмові дії, кількість батальйонів, бригад, дивізій — близько 40", — розповів військовий.

За словами Калашнікова, армія РФ прагнула спочатку зайти з флангів, взяти "в лещата" населений пункт (Часів Яр — ред.), зокрема, на північному фланзі розташовані Богданівка, Калинівське, південний фланг — Іванівське, Ступочки, але тут російське військо зазнало поразки й почало штурмувати на цих флангах, так і на сьогодні намагається здійснювати штурми між Богданівкою й Іванівським піхотою та у складі механізованих підрозділів.

"На сьогодні можемо сказати, що весь відтінок фронту у штурмових діях. Просто на деяких напрямках він може посилювати кількість й інтенсивність, на деяких напрямках тимчасово послаблювати", — уточнив Калашніков.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram