Руйнування та пошкодження об’єктів енергетики на Донеччині через обстріли: збитки сягнули 23 мільярдів

Пошкоджені лінії електромереж. Донеччина. Фото: Telegram/Торецька МВА

Через російські обстріли та удари енергетична система Донецької області зазнала збитків на понад 23 мільярди гривень. Це втрати від вартості знищеного майна та недоотриманої вигоди.

Про це на брифінгу повідомила заступниця начальника обласного департамент житлово-комунального господарства Лариса Гусєва.

Руйнування енергосистеми

В області пошкоджені близько 24 тисяч кілометрів електромереж, з них 7,4 тисячі кілометрів — повністю знищені, це близько 18% від загальної протяжності мереж. Також зруйновані 73 підстанції із 181-ї, що є на Донеччині.

"Збитки оператора розподілу електричної енергії, якщо враховувати і вартість пошкодженого зруйнованого майна і недоотриману вигоду, то ці збитки на сьогодні вже складають 23 млрд грн", — розповіла Гусєва.
Кадр з відео Суспільне Донбас

Також росіяни пошкодили теплові електростанції області на близько 4 мільярди гривень. Це прямі збитки за пошкоджене, зруйноване майно та недоотриману вигоду.

Газ, вода, тепло: які наслідки для галузей на Донеччині

Російські війська ударами пошкодили і газорозподільчу мережу в області: повністю зруйновані 458 кілометрів комунікацій, це близько 6% від загальної протяжності. З 514 газорозподільчих станції повністю або частково зруйновані 35, збитки складають 1,6 мільярдів гривень, повідомила Лариса Гусєва.

Руйнування фіксують й на тепломережах. Російська армія пошкодила 126 котелень та 19 кілометрів мереж.

Ремонт газових мереж у Рай-Олександрівці. Фото: Донецькоблгаз

Також окупанти руйнують обласну мережу водопостачання.

"У нас зруйновані, пошкоджені 43 об'єкти водопостачання та 46 об'єктів водовідведення. Це 89 об'єктів водопостачання та водовідведення та три гідротехнічні споруди", — розповіла чиновниця.

Збитки від влучань по 58 об'єктах водопостачання, водовідведення та 65 об'єктах теплопостачання складає близько 423 млн грн. Також для відновлення гідротехнічних споруд доведеться витрати близько 3,8 мільярдів гривень.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram