"Він у трусиках біг". Село Ріг після обстрілу: люди ремонтують оселі та збирають допомогу для осиротілої дитини

Жителі села Ріг, де загинуло подружжя, а 10-річний хлопчик лишився сиротою, збирали допомогу для дитини. Росіяни обстріляли передмістя Покровська увечері 21 травня, поцілили в будинок: двоє людей загинули, ще двоє дістали поранень, серед них — дитина. Як місцеві розповідають про російську атаку — репортаж.

На місці атаки у селі Ріг поблизу Покровська на Донеччині два дні потому люди продовжували забивати вікна та двері, лагодили дахи, паркани та прибирали сміття.

Зруйнований будинок внаслідок обстрілу армії РФ передмістя Покровська, Донецька область, 23 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Наслідки обстрілу передмістя Покровська, село Ріг, Донецька область, 23 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Поряд з розбитим будинком — порожня оселя, за нею наглядають Людмила та Андрій. Розповідають, господарі виїхали до Києва ще на початку повномасштабного російського вторгнення.

Жителька села Ріг Людмила, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Вікна постраждали сильно. В будинку теж все. І двері повилітали прямо з лутками. Все там розбито, багато. Дах теж там просів — черепиця. І там прямо вм'ятина, 39 вікон. Гаража дах теж", — розповіла Людмила.

Пошкоджений будинок внаслідок обстрілу армії РФ передмістя Покровська, Донецька область, 23 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Подвір'я Тетяни — навпроти будинку, який зруйнувала російська ракета. Її оселю зачепило ударною хвилею, вони з родиною забивали вікна та прибирали сміття.

"У нас вилетіли — 11 вікон, покрутило гаражні ворота. Двері у літній кухні покрутило. Видали 4 OSB-листи і 10 рейок", — ділиться Тетяна.

Жителька села Ріг Тетяна, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Жінка згадує, під час вибуху вона була вдома на другому поверсі.

"Великий спалах і мене відкинуло до стіни. Потім я почула, як посипалося скло і потім сильний шум газу. Там у них під землею йшов газопровід. Встала, темно, зникло світло. Я спустилася на перший поверх, знайшла свій телефон і зідзвонилася з донькою. Тут поруч, на наступній вулиці. Вони прибігли та надали допомогу", — згадує жінка.

Пошкоджений будинок внаслідок обстрілу армії РФ передмістя Покровська, Донецька область, 23 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Тетяна розповідає, під час обстрілу загинуло сусідське подружжя. Люди збирали допомогу для їхнього 10-річного сина.

"Просто без нічого — він у трусиках біг по вулиці вночі. Зібрали гроші, машинки повезли, фломастери. І донька зібрала 9 тисяч гривень. Її подруга, яка на базарі продає дитячий одяг, дала дуже багато одягу хлопчику", — згадує Тетяна.
Наслідки обстрілу передмістя Покровська, село Ріг, Донецька область, 23 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

10-річного хлопця, який залишився сиротою через обстріл села Ріг на Донеччині 21 травня, напередодні виписали з Покровської клінічної лікарні, розповів генеральний директор закладу — Юрій Бородін.

"Постраждалий хлопчик поступив до нас в легкому стані, але з порізами, з якимись ще невеликими травмами на тулубі, на ногах. Відповідно, два дні ми його тримали в себе для того, щоб дослідити його стан. Через 2 дні ми переконалися, що в нього задовільний стан, виписали його додому з умовою, що він буде приходити на перев'язки", — розповів Суспільному телефоном генеральний директор Покровської клінічної лікарні Юрій Бородін.

Що відомо про обстріл передмістя Покровська — села Ріг 21 травня

21 травня о 23 годині росіяни обстріляли передмістя Покровська — село Ріг на Донеччині. Як повідомила пресслужба Донецької обласної прокуратури, за попередньою інформацією, російські окупанти вдарили по селу ракетою "Іскандер".

Поцілили в будинок, загинули дві людини та ще дві отримали поранення, серед них — дитина.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram