Свято, яке започаткували під час окупації. У Дружківці вдесяте відзначили День Честі

22 травня у Дружківці на Донеччині вдесяте відзначили щорічне неофіційне свято — День честі. Започаткував його місцевий житель Анатолій Водолазький, який десять років тому вийшов у цей день з українським прапором на одиночний пікет в центрі міста, яке було тимчасово окуповане російськими бойовиками.

У центрі Дружківки збиралися люди з українськими прапорами, аби відзначити свято, яке назвали — День честі.

"Ця акція проходить щороку в один і той же час — 22 травня о 15:30. Це вдесяте я виходжу. Мотивація яка була? Потрібно було підтримати в складний момент Україну. Що зміг — я зробив", — каже Анатолій Водолазький.

Саме він 22 травня 2014-го, коли Дружківка була під російською окупацією, вийшов у центр міста на одиночний пікет з українським прапором. Патріоту вдалось простояти десять хвилин, його забрали російські найманці до катівні Краматорська.

"Я вийшов протестувати проти беззаконня, коли тут було "ДНР/ЛНР", коли мер міста Гнатенко Валерій Сергійович дав команду підняти російські прапори, прапори "ДНР", я вийшов у знак протесту", — ділиться Анатолій Водолазький.
Житель Дружківки Анатолій Водолазький, Донецька область, 22 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас/Артем Степанов

Жителька Слов'янська Тетяна згадує, пройшло десять років, коли Дружківка була тимчасово окупована.

"Коли тут були "ДНР" він в знак протесту вийшов з прапором України і таким чином показав свій протест проти, на той момент, існуючої влади в нашому місті", — говорить жителька Слов'янська Тетяна.

У Дружківці відзначили День Честі, Донецька область, 22 травня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас/Артем Степанов
"Ми його вважаємо нашим героєм. Деякі люди казали: якби ми знали, Данилович, ми б вийшли разом. Він тоді сказав: "Тоді "на підвалі" опинився не я сам один, а всі ми там разом". Кожен рік ми виходили, але все менше людей, бо з обставин повномасштабної війни багато людей покинули місто. Але ми його підтримуємо, підтримували і будемо підтримувати", — зазначила жителька Слов'янська Ганна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram