"Десант довозять як на таксі". Артилерист — про бої поблизу Бахмута

Бригада Рубіж. Фото: Суспільне Донбас

Російські війська продовжують масовано атакувати на лінії фронту поблизу Бахмута. Тактику "м'ясних" штурмів замінили просуванням малими групами до восьми людей.

Про це в етері телемарафону розповів офіцер артилерії бригади "Рубіж" Володимир Назаренко.

За його словами, російські війська все частіше використовують техніку для довозу піхотинців до лінії зіткнення, наприклад багі, квадроцикли, а також важкоброньованими машинами.

"Важкі танки обшивають металоконструкціями, садять десант, десант довозять як на таксі. Задача десанту — звантажитись, пробувати атакувати, закріпитися, а техніка, якщо виживає, то повертається," — розповів Володимир Назаренко.

До штурмів позицій українських оборонців підходять обережніше, ніж раніше, хоча із людськими втратами досі не рахуються, розповів артилерист. Атакують малими групами до 8 людей у кожній.

"Таких конвеєрних "м'ясних" штурмів, які були в кінці 2022-2023 років немає, на жаль, тому окупанти не знищуються так швидко. Тоді це були найманці, "зеки", злочинці, зараз — "мобіки". Частково присутня й така тактика в штурмових загонах по типу "Шторм-Z" тощо. Але залежить від підрозділу. Малі групи просування, 5-6 таких, кожна має своє завдання — одна закріплюється, одна прикриває вогнем, одна евакуйовує. Є резерви, є копачі, які риють щілини, нори, траншеї буквально за добу."

Російських військових у зоні відповідальності бригади "Рубіж" знищують щодня, каже Назаренко. Окупантів обстрілюють артилерією вдень і вночі, нищать на етапі формування груп та на підступах до позицій Сил оборони.

Бійці бригади "Рубіж". Фото: Суспільне Донбас
"В більшості випадків, наші кулеметники "косять" на під'їзді, далі — добиває артилерія, FPV-дрони. Щодня в зоні відповідальності нашої бригади — 10 і більше орків гине завдяки роботі наших артилеристів, мінометників, пілотів FPV-дронів, кулеметників, снайперів," — розповів в етері Володимир Назаренко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram