Відкрила вісім волонтерських пунктів: історія матері десантника

В перший день повномасштабного російського вторгнення син пішов добровольцем на фронт, а його мати Анна Малієнко відкрила волонтерське об'єднання для допомоги військовим. Наразі вона має у Дніпрі вісім волонтерських пунктів. Про те, як допомагає військовим та підтримує сина, який наразі воює на Донеччині — волонтерка розказала Суспільному Донбас.

"В той самий найперший день, після вибухів, встав, зібрав речі та пішов у військкомат. Він брав участь у серпнево-вересневій операції, коли звільняли Ізюм, Лиман. Вони були перші, хто йшов у наступ", — згадує Анна Малієнко.

Анна Малієнко — керівниця волонтерського об'єднання "Ангели оборони". Її єдиний син пішов добровольцем у ЗСУ.

"Він хімік, працював в фармакологічній компанії. Він служив до того в армії і зрозумів, що хтось має захищати свою родину, свою Батьківщину", — говорить Анна.

Керівниця волонтерського об'єднання "Ангели оборони" Анна Малієнко, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Нині син Анни на командирський посаді в десантно-штурмових військах. Чоловік має нагороди "Залізний хрест" та орден "За мужність" ІІІ ступеня, розповідає жінка.

"Він декілька разів приїжджав. Одного разу з фронту привіз маленьку собачку додому. Тепер в нас таке дитя є. Він зараз на Донецькому напрямку, саме зараз він на "нулі". Зв'язуємось, є зв'язок. В нього є обов'язок кожного дня присилати хоча б плюсик. Тоді ми знаємо, що з ним все добре", — ділиться матір.

Анна майже відразу вирішила займатися волонтерством, аби допомагати військовим. На початку березня 2022 року знайшла приміщення, людей і почала збирати запити від бійців.

Цех шиття, волонтерське об’єднання "Ангели оборони", Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас
"Прийшло усвідомлення, що щось треба робити. Ми не можемо сидіти склавши руки, інакше фронт прийде до нас. Спочатку у нас було одне приміщення, ми писали оголошення, приходили люди, і з того склалася частина нашої команди. Спілкувалася з військовими, і перше завдання, яке я отримала, було плести маскувальні сітки", — згадує Анна.
Маскувальні сітки, волонтерське об’єднання "Ангели оборони", Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Наразі її волонтерське об'єднання має вісім пунктів у Дніпрі, розповідає жінка. У головному штабі постійно працює 45 волонтерів.

"Спочатку плели сітки з того, що збирали по всьому місту рибальські сітки, баскетбольні, футбольні. А потім це все перейшло на серйозний рівень і ми стали вже закуповувати матеріали", — розповіла жінка.

Чоловік робить маскувальну сітку, волонтерське об’єднання "Ангели оборони", Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Продукти, побутова хімія, в'язані шкарпетки, "піддупники" подушки — перераховує Анна. Найголовніша справа, каже, маскувальні сітки. З травня 2022 року волонтерське об'єднання сплело близько 350 тисяч квадратних метрів сіток.

"У нас в штабі дуже багато батьків, родин, дружин військових, які в лавах ЗСУ, які зараз на "нулі". Їм допомагаємо, а загалом — 60 підрозділів — ними опікуємось. Ми нікому не відмовляємо. Це всі напрямки — Харківщина, Луганщина, Донеччина", — ділиться Анна.

"Я не можу стояти осторонь, коли лізуть і хочуть в нас забрати те, що їм не належить".

За словами Анни, працюватимуть до перемоги. Наразі готуються і до сезону холодів, виготовляють теплі речі.

Керівниця волонтерського об'єднання "Ангели оборони" Анна Малієнко, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram