Водопровідної води немає через обстріли. Як живуть люди у прифронтовому селі Маринівка на Донеччині

Без централізованого водопостачання та газу живуть люди у прифронтовому селі Маринівка, що на Донеччині. Готують на пічках та електроплитах, тримають худобу та саджають городи. У селі планують відновити водопостачання. Як наразі живуть люди — репортаж.

Жителька Маринівки Ніна вдвох з чоловіком живуть у прифронтовому селі. Цього року вже посадили город.

Город, прифронтове село Маринівка, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

"Такого великого господарства не тримаємо, бо не знаємо, що буде завтра. А курей поки тримаємо. Все посадили, все зійшло — картопля, буряк, морква, кабачок, і кукурудза. 25 соток тільки одного городу", — показує господарство Ніна.

Дрова, прифронтове село Маринівка, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

"Газу в нас немає в селі, а так — пічка. Балон заправляємо на заправці. Місяця на два, балон — 25 кг, 500-600 гривень виходить. І в будинку є пічка, і в кухні є пічка. Дрова нам привозили безкоштовно", — говорить жінка.

Кури у господарстві подружжя, прифронтове село Маринівка, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Щомісяця подружжя отримує гуманітарну допомогу. Їздять за нею сім кілометрів до іншого села — Миколаївки. Отримують також воду, бо водопровідної у селі немає.

"Питну воду купляємо. І нам дає наша громада хліб і бутильовану воду — зараз дають нам за два місяці. Попрати — вирила громада на все село свердловину. Ми теж вирили свою свердловину, з сусідом на двох", — ділиться жінка.

Свердловина у дворі жительки прифронтового села Маринівка Ніни, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На початку повномасштабного російського вторгнення подружжя виїхало. Жили на Дніпропетровщині у знайомих. Ніна розповідає, її просить знову евакуюватися син, який нині служить в ЗСУ.

"Один раз ми виїжджали. А потім все ж таки повернулися додому. Два роки тому, як почалося, у Миколаївці бомбили, і до нас сюди на поле прилітало і через поле. Злякалися, виїхали. Речі зібрані, бо син зателефонував — "мам, збирай речі". Сказав, про всяк випадок", — ділиться Ніна.
Прифронтове село Маринівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Жителька Маринівки Наталя розповідає, живе з бабусею, має інвалідність та тричі на тиждень отримує обіди та продукти. Окрім того, посадили город, а за покупками жінка їздить на велосипеді до Новогродівки.

"Газ ми купуємо, дуже важко купувати — дорожчає. Не вистачає пенсії. Води у нас немає. Ми беремо воду зі свердловини. Але важко мені носити. Питну я везу з церкви, мені там дають воду. Щодня їжджу на велосипеді", — розповідає Наталія.

Жителька Маринівки Наталія, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

За словами заступника начальника Донецької ОВА Олександра Шевченко, у Маринівці планують відновити централізоване водопостачання.

"Починаємо роботи для під'єднання під свердловину, яка вже є в населеному пункті, до мережі, яка там знаходиться, до водогону. Я думаю, що два місяці та Маринівка буде вже з централізованим водопостачанням, але це ж буде технічна вода зі свердловини. Обладнання вже є в наявності, ємності є", — розповів Олександр Шевченко.

Маринівка без централізованого водопостачання вже близько двох років води в селі немає через російські обстріли Карлівської фільтрувальної станції.

Прифронтове село Маринівка, Донецька область, квітень 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram